کد خبر 34405

پتروتحلیل- طبق پیش بینی ها اکثر محصولات پلیمری در مقایسه با دو هفته گذشته روندی افزایشی داشتند، به طوری که در صدر آنها پلی استایرن های مقاوم با ۵٫۵ درصد رشد قرار دارند، این کالا از رقم ۴ هزار و ۲۹۲ تومان به ۴ هزار و ۵۳۰ تومان رسیده است.

به گزارش «پتروتحلیل»، نرخ دلار نیز در محاسبات قیمت پایه محصولات پتروشیمی با ۰٫۵ درصد کاهش روبه رو شد، به طوری که قیمت دلار از ۳ هزار و ۴۸۴ تومان به ۳ هزار و ۴۶۶ تومان رسید.

در همین حال در رتبه دوم افزایش قیمت نیز پلی اتیلن سنگین اکستروژن با ۳٫۶ درصد رشد قرار دارد، پلی استایرن معمولی هم ۳٫۲ درصد نسبت به دو هفته گذشته افزایش قیمت داشته و از رقم ۴ هزار و ۲۲۴ تومان به ۴ هزار و ۳۵۷ تومان رسیده است.

به این ترتیب پلی استایرن های معمولی و مقاوم در صدر بیشترین افزایش قیمت های پایه نسبت به دو هفته گذشته قرار گرفتند.

همچنین پلی اتیلن های سنگین تزریقی و دورانی نیز نسبت به دو هفته گذشته ۲٫۷ درصد رشد قیمت داشتند، پلی اتیلن های سنگین بادی نیز از رقم ۳ هزار و ۷۱۱ تومان به ۳ هزار و ۷۵۵ تومان رسیدند.

پلی اتیلن های ترفتالات سوپربرایت و نساجی نیز نسبت به دوهفته قبل با ۱٫۶ درصد رشد روبه رو شدند. به ترتیب پلی اتیلن های سنگین فیلم، پی وی سی هاو پلی اتیلن های سبک خطی و فیلم نیز ۱٫۵ ، ۱٫۴ و ۱٫۳ درصد نسبت به دو هفته گذشته افزایش قیمت داشتند.

کمترین افزایش قیمت نیز متعلق به پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری و آمورف، همچنین پلی پروپیلن های نساجی و شیمیایی است، به طوری که پلی اتیلن های ترفتالات بطری و آمورف ۰٫۴ درصد و پلی پروپیلن های نساجی ۰٫۳ و پلی پروپیلن های شیمیایی نیز ۰٫۱ درصد افزایش نرخ داشتند.

در گروه محصولات پلیمری پلی استایرن های انبساطی روندی نزولی داشته و نسبت به دو هفته قبل ۲٫۱ درصد افت نرخ داشتند، به طوری که از رقم ۴ هزار و ۲۶۰ تومان به ۴ هزار و ۱۷۱ تومان رسیدند.

poly15

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار