کد خبر 34225

پتروتحلیل- در چین بازار پلی پروپیلن علی رغم انجام کم معاملات به دلیل فرارسیدن فصل تعطیلی کارخانه برای فعالیت های حفظ و نگهداری و عرضه کم پلی پروپیلن وارداتی روندی ثابت و افزایشی داشته است.

به گزارش «پتروتحلیل»، بسیاری از معامله کنندگان اظهار کرده اند که روند جاری با نزدیک شدن پایان ماه اوریل و نزدیک شدن از سر گیری فعالیت کارخانه های تعطیل شده متوقف خواهد شد. بر اساس نرم افزار قیمت پایگاه تحلیلی ChemObris قیمت محصولات وارداتی (شامل منابع خاورمیانه ای و هند) برای همو پلیمر پروپیلن تزریقی و رافیا در این هفته به نسبت قیمت های این محصول در پایان ماه آگوست سال گذشته در بازه پایینی قیمت ۵۰ دلار و در بازه بالایی ۲۰ دلار در هر تن افزایش داشته است و بین ۱۰۲۰ تا ۱۰۵۰ دلار در هر تن (CIF) گزارش شده است.

یک تاجر در شهر گوانژو چین از عرضه پلی پروپیلن گرید رافیا و تزریقی وارداتی از عربستان سعودی و هندوستان با قیمت ۱۰۲۰ تا ۱۰۳۰ دلار در تن خبر داده و گفته است: «از آنجایی که قیمت ها در حال حاضر در میزان بالایی قرار دارند قراردادهای منعقد شده بسیار کم می باشند. عرضه کم محصولات افزایش قیمت ها را تقویت می کند در حالیکه تقاضا برای محصولات صنایع پایین دستی در میزانی معمولی دارد و خریداران فقط به مقدار نیازشان خرید انجام می دهند.

پیش بینی می کنیم در روزهای آتی قیمت های این محصولات تغییر کنند.» در اخبار تولید آمده است شرکت Yangtze River Petrochemical واحد پلی پروپیلن ۴۰۰ هزار تنی خود را برای مدت ۲۰ روزه و شرکت Dalian West Pacific Petrochemical واحد پلی پروپیلن ۱۰۰ هزار تنی خود را به منظور فعالیت های حفظ و نگهداری به مدت دو هفته تعطیل کرده اند.

یک تاجر در شهر Ningbo اظهار کرده است: «باتوجه به کمبود عرضه قیمت پلی پروپیلن همچنان به افزایش خود ادامه می دهند. با این وجود ما بر این باوریم همزمان با شروع به کار مجدد واحدهای پلی پروپیلن چندین تولید کننده در اواخر ماه اوریل و اوایل ماه از سرعت روند افزایشی قیمت ها کاسته خواهد شد.» در این میان طبق گزارش رسانه های محلی تولیدات داخلی پلی پروپیلن کشور چین در این ماه و در سال جاری به ترتیب افزایشی ۶/۴ و ۸۴/۱۵ درصدی داشته و در ماه مارس به ۵۱/۱ میلیون تن رسیده است. همچنین در این هفته قیمت ها در بازار داخلی چین روند صعودی داشته است و برخی معامله کنندگان اظهار کرده اند که خریداران هنوز ترجیح میدهند در شرایط فعلی محصولات خود را از بازار داخلی تهیه کنند.

پیش بینی می شود به دلیل عرضه کم بهمراه تعطیلی کارخانه برای فعالیت های حفظ و نگهداری قیمت پلی پروپیلن روند افزایشی خود را حفظ کنند در حالیکه برخی معامله کنندگان پیش بینی می کنند با از سرگیری فعالیت کارخانه ها و برطرف شدن مشکلات عرضه این محصول جو این بازار تغییر خواهد کرد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار