کد خبر 33532

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: دومین واحد پتروشیمی در شهر گچساران تاسیس می شود.

به گزارش مهر، داریوش دیودیده شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: جواز تاسیس دومین واحد صنایع پایین دستی پتروشیمی در شهر گچساران صادر شد.

وی با بیان اینکه این پتروشیمی در منطقه چهار بیشه گچساران جواز تاسیس دارد، تصریح کرد: این جواز برای ظرفیت تولیدی سالانه پنج هزار تن اسید فرمیک، ۳۰ هزار تن اسید استیک و ۱۰۰ هزار تن اتیل استات صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تولید ۴۵ هزار تن وینیل استات را از دیگر فعالیتهای تولیدی این واحد در آینده عنوان کرد و گفت: این واحد پتروشیمی با سرمایه گذاری بالغ بر هفت هزار میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار تاسیس خواهد شد.

دیودیده با بیان اینکه ظرفیت اشتغالزایی این واحد ایجاد ۴۳۳ فرصت شغلی در زمان بهره برداری کامل است، اظهار داشت: سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی یک سرمایه گذاری مطمئن است و سرمایه گذاران داخلی و خارجی طرحهای صنعت پتروشیمی مورد حمایت قرار خواهند.

وی افزود: کهگیلویه و بویراحمد با در اختیار داشتن منابع عظیم نفت و گاز، فاقد صنایع پایین دستی منسجم در این بخش است.

دیو دیده با بیان اینکه صنایع پایین دستی پتروشیمی مزایای فراوانی دارد، اظهار داشت: در صورت توسعه در این بخش، صنعت پتروشیمی تبدیل به یکی از چرخ دنده‌های اصلی موتور محرکه رشد اقتصادی می شود.

وی یادآور شد: صنعت پتروشیمی نقش غیر قابل انکاری در اقتصاد کشور دارد و همزمان با تامین نیاز داخل در زمینه صادرات نیز عملکرد قابل قبولی را در چند سال گذشته داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و نجارت استان با بیان اینکه توسعه متوازن بخشهای میان دستی و تکمیلی در این راستا یک ضرورت است، افزود: با توسعه متوازن علاوه بر پرهیز از خام فروشی، ایران و به تبع آن کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یک قطب بزرگ پتروشیمی در سطح منطقه می تواند در عرصه بین المللی نیز حضوری پررنگ تر داشته باشد.

دیودیده مزیت ‌های توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی را فعالیت و سرمایه‌گذاری کمتر، ارزش افزوده بالاتر، اشتغالزایی بیشتر و تنوع بیشتر محصولات عنوان کرد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار