کد خبر 33373

پتروتحلیل- در پی تلاش چندین فروشنده برای افزایش قیمت های پلی پروپیلن باتوجه به محدود بودن ذخیره این محصول در انبارها، قیمت ها در بازار پلی پروپیلن پس از تعطیلات روندی افزایشی داشتند.

به گزارش «پتروتحلیل»، با این وجود معامله کنندگان اظهار داشته اند که بسیاری از خریداران هنوز از تعطیلات باز نگشته اند و انتظار می رود هفته آینده این مسئله محقق شود. در بازار وارداتی چین به صورت (CFR)، قیمت های هموپلیمر پلی پروپیلن گرید تزریقی و رافیا غالباً در رقم های قبل از تعطیلات‌شان باقی مانده و بین ۸۱۷ تا ۸۵۲ دلار در هر تن اعلام شده اند. یکی از تاجران که پلی پروپیلن وارداتی را عرضه می کند اظهار کرده است: «قیمت های پلی پروپیلن وارداتی نسبت به مدت قبل از تعطیلات در حدود ۲۰ تا ۴۰ دلار در هر تن افزایش یافته است. ما معتقدیم که قراردادها پس از تعطیلات با رقم های بالاتری منعقد خواهند شد.»

در همین حال یکی از توزیع کنندگان که پلی پروپیلن گرید رافیا را در بازار داخلی با رقم ۶۶۰۰ یوآن (۸۵۸ دلار بدون مالیات بر ارزش افزوده) در هر تن عرضه می کند گفته است: «قیمت های پلی پروپیلن پس از تعطیلات افزایش ۲۰۰ یوآنی (۳۰ دلاری) در هر تن را تجربه کرده اند.

ما معتقدیم باتوجه به اینکه اکثر تبدیل کنندگان هفته آینده به بازار باز خواهند گشت، میزان افزایش قیمت ها محدود خواهد بود.» یکی از کارگزاران شرکت Sinopec اشاره کرده است: «وضعیت دخیره محصولات عرضه کننده ما مناسب است، اما معتقدیم وقتی در هفته آینده خریداران به بازار برگردند از فشار برای ذخیره محصولات کاسته خواهد شد.

پیش بینی می کنیم وضعیت تقاضا برای اوایل ماه مارس بهبود یابد و فصل تعطیل شدن کارخانه های کراکینگ به منظور فعالیت های حفظ و نگهداری در آسیا به بالا ماندن قیمت ها کمک خواهد کرد.» در این میان، یک تولیدکننده گزارش داده است: «قیمت ها در بازار واردات به میزان جزئی افزایش یافته است. در حال حاضر ما محصولی برای فروش نداریم زیرا سهم محصولات خود برای ماه فوریه را به فروش رسانده ایم. ما در پایان این ماه فروش محصولات برای ارسال در ماه مارس را آغاز خواهیم کرد.»

اگرچه بسیاری از خریداران هفته آینده به بازار باز خواهند گشت پس از تعطیلات قیمت ها در بازار پلی پروپیلن چین شاهد افزایش بوده اند. معامله کنندگان امیدوارند تقاضا در پایان فوریه و اوایل مارس افزایش یابد و پیش بینی می شود فصل تعطیلی کارخانه به منظور فعالیت های حفظ و نگهداری در ماه مارس و آوریل موجب تقویت این روند افزایشی قیمت ها شود.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار