کد خبر 33353

پتروتحلیل- قیمت پایه اکثر محصولات شیمیایی نسبت به دو هفته گذشته روندی نزولی داشتند.

به گزارش «پتروتحلیل»، در صدر افت قیمت های پایه محصولات شیمیایی، بنزن با ۵٫۶ درصد کاهش نسبت به دو هفته گذشته قرار دارد، این کالا از رقم ۱۶۹۴ به ۱۵۹۹ تومان رسید. محلول آمونیاک، آروماتیک سنگین و اسیداستیک نیز به ترتیب با افت ۵٫۵، ۵٫۲ و ۴٫۷ درصد کاهش در رده های بعدی افت قیمت قرار دارند.

همچنین دی اتانول آمین، اپوکسی رزین ها و سودکاستیک نیز نسبت به دو هفته گذشته با افت قیمت روبه رو شدند. به این ترتیب دی اتانول آمین ۴٫۶، اپوکسی رزین ها ۴٫۱ و سودکاستیک نیز ۳٫۹ درصد افت قیمت داشتند.

در همین حال استایرن منومر و دی اتیلن گلایکول کمترین افت قیمت را نسبت به دو هفته گذشته داشتند، به طوری که استایرن منومر ۰٫۲ و دی اتیلن گلایکول نیز ۰٫۵ درصدبرای عرضه های نیمه اول اسفندماه کاهش قیمت داشتند. به این ترتیب استایرن منومر از رقم ۳ هزار و ۳۸ تومان به ۳ هزار و ۳۱ تومان رسید. همچنین دی اتیلن گلایکول از رقم یک هزار و ۷۶۰ به یک هزار و ۷۷۱ تومان رسید.

همچنین ایزوبوتانول و منومر وینیل استات نیز با افت قیمت نسبت به دو هفته گذشته روبه رو شدند. به این ترتیب منومر وینیل استات که هر دو ماه یک بار قیمت گذاری می شود، در ماه جدید از قیمت ۲ هزار و ۸۵۰ تومان به رقم ۲ هزار و ۷۸۰ تومان برای عرضه در نیمه اول اسفندماه رسید. همچنین ایزوبوتانول هم از یک هزار و ۳۹۰ تومان به یک هزار و ۳۷۴ تومان رسید.

در محاسبه قیمت پایه محصولات شیمیایی نیز برای نیمه اول اسفندماه دلار با ۱۲۷ تومان کاهش به رقم ۳ هزار و ۴۷۸ تومان رسید.

البته تعداد محدودی از محصولات مانند اوره پریل و گرانول، متانول و منواتیلن گلایکول با افزایش قیمت نسبت به دو هفته گذشته روبه رو شدند، به طوری که اوره پریل و گرانول ۲٫۶ و ۲ درصد رشد قیمت داشتند و به این ترتیب اوره پریل از رقم ۶۷۸ به ۶۹۵ تومان رسید، همچنین اوره گرانول نیز از رقم ۶۷۳ به ۶۸۷ تومان رسید. منواتیلن گلایکول نیز ۱ درصد نسبت به دو هفته قبل رشد قیمت داشتند. متانول هم با افزایش ۱٫۶ درصدی به ۵۱۱ تومان در هر کیلو رسید.

قیمت های پایه کربنات های سدیم سبک و سنگین نیز گرچه در ماه جدید با افت خیز قیمت روبه رو شدند، اما احتمال عرضه این محصولات از سوی پتروشیمی شیراز بسیار اندک است، با این حال قیمت کربنات سدیم سبک ۶۵۸ تومان اعلام شد که نسبت به دو هفته قبل ۰٫۳ درصد افزایش را نشان می دهد. کربنات سدیم سنگین نیز با افت ۱٫۸ درصدی به رقم ۶۹۹ تومان رسید.

shimiaei2esfand

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار