کد خبر 33348

پتروتحلیل- وزیر خارجه عمان از پایان مطالعه خط لوله صادرات گاز ایران به عمان ظرف ۶ ماه آینده خبر داد و گفت: مسقط با همه جزئیات احداث خط لوله صادرات گاز ایران به عمان موافق است.
به گزارش ایسنا، یوسف بن علوی امروز پس از دیدار با بیژن زنگنه، وزیر نفت با اشاره به این که دیدار امروز برای بررسی طرحها و گسترش روابط در بخش نفت، گاز و پتروشیمی میان دو کشور است، تصریح کرد: بدون تردید با توجه به موقعیت و جایگاه ایران در بخش نفت و گاز این کشور خواستار گسترش روابط در این زمینه است.
وی با بیان این که چگونگی انتقال گاز ایران به عمان در این دیدار بررسی شد، تصریح کرد: هدف سوق دادن گاز ایران از طریق عمان به بازارهای جهانی است.
وزیرخارجه عمان با بیان این که مطالعات کارشناسی و اقتصادی خط لوله صادرات گاز ایران به عمان در حال انجام است و ظرف ۶ ماه آینده این مطالعات تکمیل می شود، یادآور شد: با توجه به روابط مطلوب میان دو کشور، عمان علاقمند به استفاده از گاز ایران است و با همه جزئیات این طرح و پروژه موافق است.
وی با بیان این که در این دیدار همچنین چشم انداز همکاریهای اقتصادی، تجاری و نفتی که می تواند به سود دو کشور باشد، بررسی شد، افزود: همه سواحل عمان و دریای عرب و همچنین ساحل عمان آمادگی دارد همکاری دریایی را با ایران افزایش دهد.
یوسف بن علوی موقعیت پایانه های این کشور را یکی از مزیتهای گسترش همکای نفت و گاز ایران و عمان عنوان کرد و افزود: خوشحالیم پروژه ها و طرحهایی که از سوی عمان به مسئولان ایرانی ارائه شده با استقبال و گشاده رویی آنها روبرو شده است.
در دیدار امروز وزیر خارجه عمان، علی السنیدی، وزیر تجارت و صنایع عمان، سالم الاسماعیلی، رئیس سازمان گسترش و سرمایه گذاری و توسعه صادرات، حمود الزدجالی، رئیس بانک مرکزی، عبدالرزاق الرئیسیف رئیس اجرایی بانک مسقط، سعود بن احمد البروانی، سفیر سلطان نشین عمان در تهران، عزان بن قاسم البوسعیدی، مدیر کل برنامه ریزی و پژوهشها در سازمان و ... همراهی کردند.
ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار