کد خبر 33163

پتروتحلیل- پتروشیمی نوری از ابتدای سال تا پایان آذر ماه به ۹۷ درصد برنامه تولید خود دست یافته است.

به گزارش «پتروتحلیل»، براساس گزارش عملکرد منتشر شده از مجتمع پتروشیمی نوری (برزویه)، این مجتمع در آذرماه امسال به ۸۰ درصد برنامه تولید خود رسیده و همچنین مجموع تولید این مجتمع نیز از ابتدای سال تا آذرماه برابر ۹۷ درصد برنامه تولید بوده است.

در این گزارش آمده است که تولید آذرماه پتروشیمی نوری بیش از ۲۶۲ هزار تن بوده است؛ در این ماه، حدود ۱۷ هزار تن بنزن، بیش از یک هزار تن ارتوزایلین، حدود ۱۷,۷ هزار تن پارازایلین، حدود ۹۵ هزار تن ترکیبات سنگین، حدود ۵۰ هزار تن ترکیبات سبک، ۱۵.۷ هزار تن رافینیت، بیش از ۳.۱ هزار تن برش پنتان، حدود ۶ هزار تن ال پی جی، بالغ بر ۵۵ هزار تن اچ تی ان و حدود ۲ هزار تن آروماتیکهای سنگین تولید شده است.

برپایه این گزارش، جمع فروش داخلی مجتمع پتروشیمی نوری در آذرماه ۹۴ بیش از ۹۳۳۲۰ متریک تن بوده است که ۲,۷۶۷ تن ترکیبات برش سبک، ۱۰.۱۵۹ تن پارازایلین، ۲.۹۸۹ تن رافینیت، ۱.۵۵۳ تن ارتوزایلین به مصرف کنندگان داخل کشور فروخته شده است

شایان یادآوری است که جمع فروش صادراتی مجتمع پتروشیمی نوری در آذرماه امسال بالغ بر ۱۴۹۳۲۲ متریک تن بوده است؛ از این مجتمع ۲۹,۳۶۸ تن پارازایلین، ۱.۹۸۹ تن ارتوزایلین، ۳۶.۳۲۵ تن نفتا اچ تی ان، ۱۲.۳۵۱ تن رافینیت و ۶۹.۲۹۰ تن برش سنگین در این ماه صادر شده است.

همچنین براساس این گزارش، ۴۴,۰۷۰ تن ترکیبات سبک، ۲.۹۳۶ تن برش پنتان و ۱.۸۴۰ تن آروماتیکهای سنگین و ۱.۶۰۰ تن رافینیت و ۳.۲۵۴ گاز مایع به پتروشیمی جم و ۱۹.۴۲۰ تن بنزن و ۲.۷۳۳ تن گازمایع به پتروشیمی پارس ارسال شد.

شرکت پتروشیمی نوری (برزویه)، شرکت پتروشیمی ایرانی است، که در تیرماه ۱۳۸۶ از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و با سرمایه‌گذاری حدود ۸ هزار میلیارد ریال راه‌اندازی شد.

از نظر جغرافیایی، مجتمع پتروشیمی نوری در زمینی به مساحت ۶۱ هکتار در حاشیه شمالی خلیج فارس به فاصله ۲۸۰ کیلومتری از مرکز استان بوشهر، در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در بندر عسلویه واقع شده است و هم اکنون به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده مواد آروماتیکی جهان، با ظرفیت ۴,۵ میلیون تن در سال محسوب می‌شود.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار