کد خبر 32998

پتروتحلیل- قیمت پایه محصولات شیمیایی نسبت به دو هفته گذشته با افت و خیز همراه بودند، به طوری که منواتیلن گلایکول با بیشترین افزایش و اوره پریل با بیشترین کاهش روبه رو شدند.

به گزارش «پتروتحلیل»، در صدر بیشترین افزایش قیمت ها منواتیلن گلایکلول با ۶٫۱ درصد رشد نسبت به دو هفته گذشته قرار دارد، نرخ این کالا از یک هزار و ۷۴۶ به یک هزار و ۸۵۳ تومان رسید.

همچنین نرخ زایلین مخلوط هم نسبت به دو هفته گذشته ۵٫۴ درصد رشد داشته است. در رده های بعدی رشد قیمت دی اتیلن گلایکول، استایرن منومر، آروماتیک سنگین، اورتوزایلین، بنزن، ایزوبوتانول و نرمال بوتانول قرار دارند.

منومر وینیل استات نیز نسبت به دو هفته گذشته تغییر قیمتی نداشت و همچنان در محدوده ۲ هزار و ۸۵۰ تومان باقی ماند.

در همین حال محصولاتی نظیر کربنات سدیم سبک و سنگین، اسیدترفتالیک، سودکاستیک، متانول، اوره پریل و گرانول با نسبت به دو هفته گذشته روندی نزولی داشتند.

با این حال بیشترین افت قیمت نسبت به دو هفته گذشته متعلق به اروه پریل با ۶٫۸ درصد کاهش است، به این ترتیب قیمت این کالا از ۷۲۷ تومان به ۶۷۸ تومان برای عرضه های جدید رسید.

در رده بعدی افت قیمت اوره گرانول با ۵٫۷ درصد، اپوکسی رزین با ۴٫۴ درصد و محلول آمونیاک با ۴٫۱ درصد افت نسبت به دو هفته گذشته قرار دارند.

همچنین کمترین افت قیمت نسبت به دو هفته گذشته متعلق به اسیدترفتالیک با ۰٫۲ درصد کاهش بوده است. دی اتانول آمین و کریستال ملامین نیز نسبت به دو هفته گذشته ۰٫۳ درصد افت داشته اند.

متانول نیز با افتی معادل ۱٫۸ درصد از رقم ۵۱۲ به ۵۰۳ تومان رسیده است. سودکاستیک نیز با افت ۱ درصدی نسبت به دو هفته گذشته از رقم ۴۲۴ به ۴۲۰ تومان رسید.

price2j

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار