کد خبر 32270

پتروتحلیل- بزرگترین و تنها واحد تولید کننده آنیلین در سطح خاورمیانه در فاز دوم پتروشیمی کارون ماهشهر راه اندازی شد.

به گزارش «پتروتحلیل» به نقل از روابط عموی پتروشیمی کارون با تلاش متخصصان جوان ایرانی، بزرگترین و تنها واحد تولید کننده آنیلین در سطح خاورمیانه در فاز دوم پتروشیمی کارون ماهشهر راه اندازی شد.

مهندس افشین کیانی رئیس مجتمع پتروشیمی کارون در حاشیه راه اندازی این پروژه گفت: محصول آنیلین در نوع خود خاص و کم نظیر است . یک ماده سمی و بسیار خطرناک وبصورت مایع سیاه رنگ است پروسه تولید این ماده بسیار پیچیده و خاص می باشد . برای ایجاد این محصول نیاز به نیتروبنزن می باشد .با استعانت از پروردگار و تلاش شبانه روزی کارشناسان عزیر در یک ماه گذشته توانستیم نیتروبنزن را تولید نماییم و با وجود مشکلات زیاد برای تکمیل پروژه , و تحریم های ظالمانه علیه کشورعزیزمان واحد آنیلین بصورت ۱۰۰ درصد ایرانی راه اندازی و به تولید رسید.

در حال حاضر این واحد با ظرفیت اسمی و خلوص ۹۹.۶ درصد در سرویس است. وی افزود: بی شک اگر یاری پروردگار،مساعدت های مدیریت و تلاش های شبانه روزی همکارانم در بخش های مختلف شرکت نبود امروز این افتخار بزرگ محقق نمی شد که جا دارد از زحمات این عزیزان تشکر ویژه نمایم. رئیس مجتمع پتروشیمی کارون یادآور شد: تقریباً ۹۵ درصد آنیلین تولیدی برای تهیه MDI که محصول نهایی فاز۲ پتروشیمی کارون است، مصرف می شود ومازاد تولید به بازارعرضه می گردد . از جمله کاربردهای آنیلین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بطور وسیع در ساخت رنگهای نساجی و مواد میانی رنگهای نساجی استفاده می شود.

در صنایع لاستیک سازی ، از مشتقات آنیلین به عنوان تسریع کننده و تقویت و استحکام لاستیک و ضد اکسید شدن استفاده می شود.

در صنایع داروسازی ، آنیلین در ساخت داروهای سولفانیل آمید و عوامل شیرین کننده سنتیک مصرف می شود.

آنیلین همچنین در صنایع انفجاری از اهمیت خاصی برخوردار است و در ساخت ژلاتین و نیتروتولوئن استفاده می شود.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار