کد خبر 31507

استاندار همدان گفت: طی جلسه‌ای با سازمان خصوصی‌سازی مقرر شد سهام دولتی پتروشیمی هگمتانه با قیمت ۱۱ میلیارد تومان دوباره آگهی شود.

به گزارش ایسنای منطقه همدان،"محمد ناصر نیک‌بخت" در جلسه پیگیری طرح‌های لایحه بودجه سال ۹۵، خطاب به رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اظهار کرد: به سهامدار بخش خصوصی پتروشیمی هگمتانه اطلاع دهید برای اتمام پروژه اقدام کرده و فرار نکند.

وی با بیان اینکه همه تاکید دارند پروژه‌های نیمه‌تمام هرچه زودتر تعیین تکلیف شوند، اظهار کرد: اگر اداره و سازمانی پروژه‌ای که شرایط واگذاری به بخش خصوصی دارد را به سازمان برنامه‌ریزی ارائه ندهد با آن برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی، تصریح کرد: واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی کاری است که دولت تصمیم گرفته و ما نباید کاسه داغ‌تر از آش باشیم.

وی افزود: ۴۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز پروژه‌های نیمه‌تمامی است که بر روی دست حکومت مانده که اگر براساس اولویت می‌بودند شاید خیلی از آنها نیاز نبود.

نیک‌بخت با بیان اینکه بودجه عمرانی کشور در سطح ملی ۳۰ هزار میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: اگر پروژه‌ها با همین وضعیت اجرایی شوند ۳۰ سال زمان لازم دارند تا به پایان برسند.

استاندار همدان با اشاره به مقاومت برخی افراد در برابر واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی گفت: ما ایرانی‌ها در مقابل هر تغییری مقاومت داریم درحالیکه قرار نیست واگذاری این پروژه‌ها به افراد بیگانه صورت بگیرد بلکه به بخش خصوصی داده می‌شود تا زودتر اجرایی شود.

وی با تاکید بر اینکه واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی اشکالی ندارد، عنوان کرد: این طرح در اشتغال و اقتصاد کشور و استان تاثیر دارد و از طرفی مشغله مدیران را کم می‌کند و انتظارات مرم نیز برآورده می‌شود.

نیک‌بخت با ابراز نارضایتی از عملکرد پارک و علم و فناوری استان همدان، اظهار کرد: پارک علم و فناوری ماموریت‌های زیادی دارد اما متاسفانه در همدان کاری صورت نگرفته است

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار