کد خبر 31492

پتروتحلیل- مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی زنجان گفت: سهامداران پتروشیمی زنجان، تا ۱۴ دی امسال برای افزایش سرمایه خود در این شرکت فرصت دارند.

محمدرضا مدیری در گفت و گو با ایرنا افزود: پتروشیمی زنجان برای شتاب دادن به فعالیت های خود نیاز به افزایش سرمایه دارد و این سرمایه باید از محل افزایش سرمایه سهامداران یا فروش سهام و دریافت تسهیلات تامین شود.

وی یادآورشد: دریافت وام ارزی مستلزم افزایش سرمایه است و این افزایش سرمایه باید در دو مرحله از سوی سهامداران یا متقاضیان جدید برای خرید سهم از پتروشیمی محقق شود.

مدیری اظهار کرد: طبق مصوبه بورس، پتروشیمی زنجان در دو مرحله سرمایه خود را در مجموع باید به ۶٫۳ برابر افزایش دهد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی زنجان گفت: مرحله نخست این افزایش سرمایه از ۱۵ مهر آغاز شده است و پس از یک بار تمدید می تواند تا ۱۴ دی ادامه داشته باشد و این مهلت طبق قانون تمدید نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ۹۴ درصد از سهامداران پتروشیمی زنجان با ۷۰ درصد مالکیت سهام، ساکن استان زنجان هستند که از این تعداد نیز مالکیت ۷۳ درصد سهام فقط در اختیار مردم شهر زنجان است.

مدیری تاکید کرد: برای آنکه ۳۰۰ میلیون یورو تسهیلات ارزش مصوب دولت از صندوق توسعه ارزی به پتروشیمی تخصیص یابد، باید این افزایش سرمایه از سوی سهامداران یا متقاضیان جدید محقق شود.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی زنجان گفت: قانون این اجازه را می دهد که اگر در مهلت قانونی تعیین شده، سهامداران قبلی نسبت به افزایش سرمایه خود مشارکت نکنند، افراد دیگری در هر نقطه از کشور، بتوانند سهام این شرکت را خریداری کنند.

وی تصریح کرد: به این ترتیب مشارکت نکردن مردم سهامدار زنجان در روند افزایش سرمایه احتمال انتقال مالکیت پتروشیمی را به خارج از استان بالا می برد.

سهامداران پتروشیمی برای مشارکت در افزایش سرمایه باید به ازای هر سهم ۱۰۰ تومانی ۲۰۰ تومان افزایش سرمایه داشته باشند تا سرمایه مورد نیاز این شرکت برای دریافت تسهیلات ارزی تامین شود.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار