کد خبر 31487

پتروتحلیل- معامله کنندگان از دورنمای بازار پلی استایرن مطمئن هستند.

به گزارش «پتروتحلیل»، در بازار پلی استایرن چین، باتوجه به پایین بودن تقاضا و کاهش قیمت های استایرن وارداتی از کره جنوبی به صورت (FOB) در بازار نقدی از هفته گذشته، قیمت های پلی استایرن روندی کاهشی داشتند.

قیمت های پلی استایرن معمولی وارداتی به چین به صورت (CFR)/هنگ کنگ به صورت (FCA) بدون تغییر بین ۱۰۷۰ تا ۱۰۹۰ دلار در هر تن گزارش شده اما قیمت های پلی استایرن مقاوم با کاهش ۳۰ دلاری در هر تن مواجه بوده و به ۱۰۸۰ تا ۱۱۲۰ دلار در هر تن رسیده است. در این میان در بازار داخلی قیمت های پلی استایرن مقاوم در حال حاضر در رقمی برابر با قیمت های پلی استایرن معمولی که از هفته گذشته ۱۰۰ تا ۲۵۰ یوآن (۱۶ تا ۳۹ دلار) در هر تن کاهش یافته، قرار دارد.

در همین حال یکی از تولیدکنندگان که پیشنهادهایی با رقم های بازه پایینی قیمتی را ارائه کرده اظهار داشته است: «تقاضا برای پلی استایرن ثابت و رو به کاهش باقی می ماند. خریداران هنوز به میزان نیازشان و در حجم کم خرید می کنند در حالیکه میزان عرضه عادی است. پیش بینی می کنیم قیمت ها در ماه دسامبر که معمولا فصل افزایش فروش پلی استایرن است، ثابت و رو به کاهش باشند. با توجه به عدم تغییر در قیمت های انرژی میزان معاملات در بازار پلی استایرن نیز تغییر چشمگیری به خود ندیده است. در حال حاضر ما از حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد از ظرفیت کارخانه هایمان استفاده می کنیم.»

تولیدکنندۀ دیگری همچنین اظهار کرده است که ماه های دسامبر و ژانویه بطور معمول زمان افزایش معاملات برای پلی استایرن است اما آن ها مطمئن نیستند امسال شاهد بهبود چشمگیر قیمت ها باشند. این تولیدکننده اضافه کرده است: «ما فکر می کنیم امسال قیمت های استایرن در بازار نقدی جهت بازار پلی استایرن را تعیین کنند. ما معتقدیم با توجه به اینکه ذخیره استایرن در بنادر شانگهای کاملا پایین است، قیمت های استایرن در بازار نقدی به زودی افزایش یابند. در حال حاضر وضعیت تقاضا برای پلی استایرن معمولی بهتر از پلی استایرن مقاوم است و ما سود بیشتری از فروش پلی استایرن معمولی بدست می آوریم.»

معامله کنندگان پلی استایرن پیش بینی می کند که در کوتاه مدت تغییرات عمده ای در قیمت ها بوجود نخواهد آمد؛ با این وجود اگر قیمت های استایرن در بازار نقدی به کاهش خود ادامه دهند، محتمل است که قیمت های پلی استایرن نیز همچنان کاهش یابند. بعلاوه معامله کنندگان بازار بطور کلی از بهبود وضعیت تقاضا پیش از فرا رسیدن افزایش فروش فصلی در این بازار مطمئن نیستند.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار