کد خبر 31289

پتروتحلیل- پتروشیمی رازی در مهر ماه امسال ۱۴۷ هزار تن صادرات محصول به ارزش ۴٫۴ هزار دلار به خارج از کشور داشته که سهم تناژ صادرات این شرکت در میان دیگر شرکتهای معادل ۸ درصد است.

شرکت پتروشیمی رازی در مهر ماه امسال حدود ۱۵۶ هزار تن محصول تولید کرده که این میزان تولید را با استفاده از ۸۹ درصد ظرفیت خود بدست آورده است.

سهم شرکت پتروشیمی رازی در تولید مهر ماه سال جاری در بین شرکتهای دیگر پتروشیمی ۴٫۷ درصد و سهم آن در تولید ۷ ماه اول سال ۳٫۶ درصد است.

میزان فروش داخلی این شرکت از ابتدای سال ۹۴ تا پایان مهر ماه ۳۳۲ هزار تن است که ۴۱ هزار تن آن مربوط به مهر ماه است. همچنین سهم تناژ فروش داخلی پتروشیمی رازی در بین دیگر شرکتها در مهر ماه سال جاری ۴٫۱ درصد است.

این شرکت با ظرفیت اسمی سالانه ۳٫۳ میلیون تن در حال فعالیت است.

بر اساس این گزارش، اسید سولفوریک، آمونیاک، دی آمونیم فسفات، اوره، گوگرد گرانول و اسید فسفریک از محصولات اصلی پتروشیمی رازی به شمار می آید، این پتروشیمی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های پتروشیمی در ایران با تولید کود برای کشاورزان و خوراک برای واحدهای پایین دستی داخلی و خارجی به فعالیت خود ادامه می دهد.

در این راستا محصولاتی همچون تولید آمونیاک به منظور تامین خوراک واحدهای تولید اوره شرکت و صادرات به خارج کشور، تولید کودهای ازته و فسفاته و تامین بخشی از نیازهای کشور، تولید اسید فسفریک و اسید سولفوریک به منظور تامین نیازهای واحدهای پایین دست و تولید گوگرد گرانول جهت تامین نیاز واحدهای پایین دست و صادرات به خارج از کشور از سوی این مجتمع به بازار عرضه می‌شود.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار