کد خبر 31286

پتروتحلیل- پتروشیمی زاگرس از ابتدای امسال تا پایان مهر ماه بیش از ۱٫۷۷ میلیون تن محصول به ارزش ۵۰۲ میلیون دلار به خارج از کشور صادر کرده است.

پتروشیمی زاگرس در مهر ماه امسال با بهره گیری از ۹۸ درصد ظرفیت اسمی خود توانسته است بیش از ۲۶۴ هزار تن محصول (معادل ۷٫۸۸ درصد از کل تولید) تولید کند، این میزان تولید از لحاظ تناژ در بین پتروشیمی های کشور بیشترین میزان محصول به شمار می آید.

براساس برنامه ریزی صورت گرفته امسال پتروشیمی زاگرس بیش از ۲٫۹۷ میلیون تن محصول تولید خواهد کرد، گفت: این مجتمع از ابتدای امسال تا پایان مهر ماه بیش از ۱٫۸ میلیون تن محصول تولید داشته که بیشتر آن را صادر کرده است.

بر اساس این گزارش، در راستای اجرای برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و به منظور دستیابی به بازارهای جهانی و کسب سهم مناسبی از بازار متانول، شرکت پتروشیمی زاگرس در سال ۱۳۷۹ تأسیس شد. به منظور توانمندسازی شرکت برای رقابت در بازارهای جهانی و همچنین با توجه به وجود منابع غنی گاز در منطقه پارس جنوبی و موقعیت استراتژیک منطقه، زمینی به مساحت ۳۰ هکتار در منطقه ویژه انرژی پارس جنوبی، تملیک و مجتمع تولیدی این شرکت در بندر عسلویه احداث شد. از سوی دیگر، طراحی مجتمع به گونه‌ای انجام شده است تا از حداکثر انرژی تولیدی در راکتورهای سنتز و همچنین انرژی بازیافتی در واحد ریفرمینگ برای تأمین انرژی مورد نیاز استفاده شود و از این طریق در حدود ۲۰۵ تن بخار در ساعت با فشار ۴۰ بار تولید و به فروش رسد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار