کد خبر 30839

پتروتحلیل- در اروپا قیمت های قراردادهای اتیلن برای ماه نوامبر ثابت ماندند، اما بازار پلی اتیلن علامتی از ثبات را از خود نشان نمی دهد و قیمت های ابتدایی این محصول نسبت به قیمت های اوایل اکتبر افزایش یافته اند.

به گزارش «پتروتحلیل»، فروشندگان از کم شدن عرضه و بالا بودن تقاضا بعنوان دلیل اصلی افزایش قیمت پلی اتیلن در ماه نوامبر یاد می کنند.

یکی از تولیدکنندگان اروپای غربی افزایش ۴۰ تا ۵۰ یورویی را برای قیمت های پلی اتیلن نوامبر خود اعلام کرده است. در بازار نقدی این تولیدکننده قیمت های پلی اتیلن خود را نسبت اوایل ماه اکتبر ۵۰ تا ۶۰ یورو در هر تن افزایش داده است، اما اعلام کرده است که ممکن است قیمت های آن ها با توجه به میزان تقاضا تغییر کند.

یکی از تولیدکنندگان پایین بودن عرضه و بالا بودن تقاضا را از دلایل اصلی این افزایش قیمت ذکر کرده و می گوید: «سفارشات ما برای آلمان تا همین موقع از ماه به حداکثر میزان خود رسیده و پیش بینی می کنیم تا پایان سال نیز شاهد کاهش نباشیم.

در همین حال در بلژیک یکی از تولیدکنندگان دیگر در اروپای غربی قیمت های پلی اتیلن نوامبر را با افزایش ۳۰ یورویی نسبت به اوائل اکتبر اعلام کرده است. این فروشنده گزارش داده است در این زمان از ماه نیز سفارشاتی را برای نوامبر دریافت کرده و می گوید تنها می تواند نیاز مشتریان ثابت خود را برطرف سازد.

براساس این گزارش، در ایتالیا یکی از توزیع کنندگان قیمت های پیشنهادی پلی اتیلن خود را برای نوامبر نسبت به اوایل اکتبر ۵۰ تا ۶۰ یورو افزایش داده است اما این قیمت ها نسبت به اواخر اکتبر ثابت بوده اند.

این توزیع کننده می گوید که عرضه پلی اتیلن او مخصوصا برای پلی اتیلن سنگین کاملا کم است و گزارش می دهد که شایعاتی را در بازار شنیده است مبنی بر اینکه قیمت های پلی اتیلن حداقل تا ژانویه شاهد کاهش نخواهد بود.

در این میان یکی از تبدیل کنندگان از عرضه کنندۀ ثابت خود پیشنهادی با افزایش کمتر قیمت (۲۰ یورو در هر تن) را برای پلی اتیلنِ ماه نوامبر دریافت کرده است.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار