کد خبر 30694

پتروتحلیل- پتروشیمی های ایرانی در نمایشگاه P4 هند (پلاستیک، پتروشیمی، چاپ و بسته بندی) که با همت اتحادیه صنایع پلاستیک هند «AIPIA»و حمایت شرکت نفت هند در ماه اپریل ۲۰۱۶ (فروردین ماه ۱۳۹۵) در شهر دهلی نو در فضایی بیش از ۳۳,۰۰۰ مترمربع و با شرکت حدوا" ۵۰۰ شرکت کننده از بیش از ۲۰ کشور دنیا برگزار خواهد شد، شرکت خواهند نمود.

علیرضا الهی، مدیرعامل شرکت بین المللی بیوتی اسکای با بیان این مطلب به خبرنگار «پتروتحلیل»، گفت: شرکت بیوتی اسکای به عنوان نماینده رسمی و انحصاری نمایشگاه P4 هند در ایران با در اختیار گرفتن یکی از بهترین موقعیتهای مکانی برای پاویلیون ایران، زمینه حضور پررنگ شرکتهای ایرانی در این نمایشگاه فراهم نموده و در خلال آن، قرارهای ملاقات و جلسات کاری میان شرکت گنندگان ایرانی با شرکتهای هندی فعال در زمینه های مرتبط و همچنین امکان بازدید از کارخانجات اصلی و بزرگ فعال در زمینه پتروشیمی و پلاستیک و چاپ و بسته بندی برای شرکت های پتروشیمی ایرانی فراهم خواهد ساخت.

وی همچنین افزود: در حال حاضر با توجه به رشد سالیانه حدودا" ۱۰ درصدی صنعت پتروشیمی هند که معادل ۱۴۴ میلیارد دلار است و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۱۸، ارزش این صنعت در هند به ۲۰۰ میلیارد دلار برسد، حضور در این نمایشگاه برای شرکت های ایرانی فرصتی ارزشمند برای تصاحب سهمی از این بازار بزرگ و با ارزش می باشد.

هند ششمین کشور وارد کننده مواد پتروشیمی و پلاستیک جهان و سومین کشور وارد کننده پتروشیمی و پلاستیک آسیا است. همچنین شبه قاره هند از لحاظ بازرگانی با ایران، سابقه کهنی دارد و یکی از بزرگترین، مهمترین و شناخته شده ترین بازارهای بین المللی است که با بیش از ۱ میلیارد و دویست میلیون نفر جمعیت، دومین کشور پرجمعیت دنیا و چهارمین اقتصاد جهان با رشد سالیانه حدودا" ۸ درصد، بازاری با ارزش به شمار می رود.

وی در ادامه افزود: باتوجه به روند رو به رشد روابط تجاری میان ایران و هندوستان در زمینه صنعت پلاستیک و پتروشیمی، این رویداد بستر همکاری صنایع و تجار دو کشور را در این حوزه فراهم خواهد ساخت. از سوی دیگر با توجه به رشد روز افزون صنعت پلاستیک ایران در تولید انواع مواد پلاستیکی و پلیمری و از آن جایی که خریداران شناخته شده و معتبر بسیاری از کشورها برای بازدید از این نمایشگاه حضور خواهند داشت، از این رو شرکت های ایرانی با بهره گیری از این فرصت می توانند نماینده قدرتمندی برای صنعت پلاستیک ایران باشند.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال ۲۰۱۵، هند در رده سوم جهانی (بعد از آمریکا و چین) از لحاظ میزان مصرف پلیمر و پلاستیک در جهان قرار خواهد گرفت، خاطر نشان کرد: مصرف سالیانه پلاستیک در هند (حدودا" ۲۰ میلیون تن تا پایان سال ۲۰۱۵ - با مصرف سرانه ۱۶ کیلوگرم به ازاء هر نفر در سال) بوده است که رشدی معادل ۱۶ درصد را نشان می دهد. از سوی دیگر پیش بینی می شود هند تا پایان سال ۲۰۱۶ در رده چهارم جهان در صنعت بسته بندی و تا پایان سال ۲۰۱۸، در رده پنجم جهان در بازار چاپ قرار گیرد. همچنین بازار پلاستیک و پتروشیمی هند واردات گرا بوده و تنها ۵۰ درصد تقاضای بازار مواد پلیمری توسط تولیدکنندگان داخلی هند تولید می شود.

لازم به ذکر است از جمله شرکتهای مطرح هندی شرکت کننده در این نمایشگاه، می توان به این شرکت های اشاره کرد: INDIAN OIL CORP, GAIL, ONGC, RELIANCE, HMCL, TANSEE, BOROUGE, POLYONE, ASTRA POLYMER, SIPCHEM

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار