کد خبر 30650

پتروتحلیل- مقایسه قیمت های محصولات پلیمری در نیمه اول و دوم آبان ماه نشان می دهد که اکثر محصولات با افت و خیزی اندک روبه رو شده اند.

به گزارش «پتروتحلیل»، البته قیمت دلار برای نیمه دوم آبان ماه همچنان بدون تغییر نسبت به نیمه اول در نظر گرفته شده است، حال آنکه در دو هفته گذشته شاهد افزایش قیمت دلار بودیم.

با این حال بیشترین افت قیمت در نیمه دوم آبان ماه متعلق به گروه پی وی سی ها با ۳٫۵ درصد کاهش بوده است. به این ترتیب نرخ این محصولات از ۲ هزار و ۶۵۷ تومان به ۲ هزار و ۵۶۳ تومان در نیمه دوم آبان رسیده است.

در همین حال ر رده بعدی افت قیمت ها SBR ها قرار دارند که حدودا ۲٫۵ تا ۳ درصد کاهش داشته اند. در گروه پلی اتیلن های نیز پلی اتیلن های سنگین فیلم و اکستروژن نیز با افت روبه رو شده اند. همچنین پلی پروپیلن های نساجی و شیمیایی نیز در لیست جدید قیمت های پایه روندی نزولی داشتند.

اما بیشترین افزایش قیمت در نیمه دوم آبان ماه متعلق به پلی استایرن مقاوم ۷۲۴۰ با ۱٫۶ درصد رشد بوده است. در رده های بعدی افزایش قیمت نیز پلی استایرن های معمولی و پلی استایرن های انبساطی با ۰٫۸ و ۰٫۷ درصد رشد قرار دارند.

پلی اتیلن ترفتالات نساجی نیز با افزایش ۰٫۶ درصدی نسبت به دو هفته گذشته روبه رو شده است. همچنین پلی اتیلن های ترفتالات بطری، پلی اتیلن های سنگین تزریقی و دورانی، پلی اتیلن های سبک خطی و فیلم نیز در نیمه دوم آبان ماه نسبت به دو هفته قبل افزایش اندکی داشته اند.

مقایسه قیمت محصولات پلیمری در نیمه اول و دوم آبان ماه

مقایسه-قیمت-های-پایه

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار