کد خبر 30642

پتروتحلیل- بالاخره مذاکرات در حوزه پتروشیمی با آلمان برای نحوه بازپرداخت فایناس به نتایج مطلوبی رسیده است.

به گزاش روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، مدیرعامل شرکت پتروشیمی بین‌الملل گفت: تغییر شرایط سیاسی بر جذب سرمایه گذاری های خارجی تاثیرگذار است.

عیسی مشایخی افزود: افزون بر تغییرات شرایط سیاسی، تعدیل شرایط اقتصادی نیز در محیط فعالیت سرمایه گذاریها و تامین منابع مالی تاثیرگذار است و در این مسیر صنعت پتروشیمی ایران آماده جذب سرمایه گذاریهای جدید است.

وی همچنین با تاکید بر این که پس از اعلام موارد بانکی، همه در خط سبقت برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران قرار می گیرند، تصریح کرد: در شرایط کنونی نمی توان پیش بینی مشخصی از فضای تامین مالی داشت؛ هم اکنون در مذاکراتی که انجام دادیم، بیش از همه بر سر مسئله مدیریت بازپرداختها و نه فاینانس جدید، به ویژه با شرکتهای آلمانی به توافق رسیده ایم.

پیش از این امیرحسن فلاح، مشاور فاینانس و مدیر توسعه سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز با تشریح مذاکرات خود با شرکتهای خارجی در ماه های اخیر گفته بود: به نظر می رسد شرکتهای آلمانی و ژاپنی از هر شرکت دیگر برای حضور دوباره در صنعت پتروشیمی ایران راسختر هستند.

وی با اشاره به مذاکره این شرکت طی یک ماه اخیر با شرکتهای انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اتریشی، ژاپنی،کره ای و اسپانیا برای حضور دوباره در صنعت پتروشیمی ایران، گفت: در این مذاکرات دو طرف برای تامین منابع مالی و انتقال فناوریهای روز دنیا به ایران ابراز علاقه کرده اند. همچنین در مذاکرات با طرفهای خارجی بر این نکته تاکید داریم که شرکتهای ایرانی با توجه به افزایش توانمندی می توانند شریک خوب و قدرتمندی برای آنها باشند.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار