کد خبر 30628

پتروتحلیل- سبد محصول هلدینگ خلیج فارس با بهره برداری از چندین طرح توسعه ای بزودی متنوع خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس، مدیرعامل شرکت هلدینگ با بیان این مطلب، گفت: ایران دارای مزیت رقابتی در صنعت پتروشیمی است که باید از آن به خوبی استفاده کرد و در این مسیر هلدینگ خلیج فارس به دنبال افزایش و تنوع تولید با هدف حضور در بازارهای بین المللی است.

عادل نژاد سلیم با بیان این که شرکت های مجموعه هلدینگ خلیج فارس باید با نگاه اقتصادی و کسب سود تولید کنند و در این مسیر تعامل مثبت میان شرکت ها بسیار موثر است، گفت: بهینه سازی واحدها، بهره وری و راندمان بالاتر، افزایش تولید، کاهش هزینه، نوآوری و تمامی اقدام های مثبتی که در مجتمع های پتروشیمی انجام می شود نفع و سود بیشتری برای صنعت پتروشیمی ایران به همراه خواهد داشت.

وی به تولید ۱۸,۵ میلیون تنی محصولات پتروشیمی پارسال این شرکت اشاره کرد و گفت: با توجه به برنامه های راهبردی موجود در این شرکت تا پایان سال ۹۷ تلاش خواهیم کرد به ظرفیت ۱۰۰ درصدی خود برسیم و افزون بر تامین نیاز داخل، سهم خود را در صادرات انواع محصولات پتروشیمی افزایش دهیم.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فازس با بیان این که هلدینگ خلیج فارس در شش ماه نخست امسال ۹,۸ میلیون تن انواع محصولات پتروشیمی را روانه بازارهای داخلی و خارجی کرده است گفت: این شرکت موفق شد با توجه به برنامه ریزی های انجام شده ۹۱ درصد از برنامه های تولیدی خود را در نیمه نخست سال محقق کند و تولید، رشدی ۱۰۳ درصدی را تجربه کرد و حدود ۱۲ هزار میلیارد و پانصد و هفتاد و شش میلیارد ریال انواع محصولات متنوع پتروشیمی در بازارهای داخلی و خارجی به فروش رسید.

نژادسلیم با تاکید بر همکاری مستمر هلدینگ خلیج فارس با شرکت ملی صنایع پتروشیمی تاکید کرد: بخش خصوصی با توجه به زیرساخت های مطلوب و دارا بودن نیروهای کارآمد و متخصص آماده همکاری بیشتر برای توسعه متوازن صنعت پتروشیمی ایران است.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس افزود: برای توسعه هر صنعتی، باید حرکت در مسیر تکمیل زنجیره ارزش آن صنعت مورد توجه ویژه قرار گرفته و کلیه حلقه های این زنجیره مد نظر قرار گیرد و در پتروشیمی می توان این هدف را در یک بازه زمانی مشخص محقق کرد.

وی با بیان این که توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی با هدف تکمیل زنجیره ارزش محصولات تولید شده در صنایع بالا‌دستی یکی از مهمترین راهبردهای جلو‌گیری از خام فروشی در بخش نفت و گاز است، گفت: باید از بخش خصوصی برای توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی حمایت کرد.

نژادسلیم ادامه داد: با توجه به توانایی های موجود در کشور می توان روند توسعه صنعت پتروشیمی را شتاب بخشید و در این مسیر هلدینگ خلیج فارس آماده همکاری با شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای مشارکت در طرح های توسعه ای است.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار