کد خبر 30610

پتروتحلیل- گرچه افزایش قیمت اتیلن برای پی وی سی سازها سیگنال های مثبتی را در خصوص رشد قیمت هادر آینده ای نزدیک به دنبال داشته است، اما هنوز بازار داخل با عدم تحرک روبه رو است.

به گزارش «پتروتحلیل»، این در حالی است که طی هفته های اخیر نیز محموله های پی وی سی با رقابت از سوی معامله گران خریداری شده و در بازار داخل نیز اگر چه قیمت از سوی فروشندگان اعلام می شود، اما خرید پی وی سی به ندرت انجام می شود.

جواد ایرانی، کارشناس بازار پی وی سی معتقد است؛ اکثر مصرف کنندگاناحتمال می دهند هفته آینده عرضه پی وی سی افزایش یابد و از این رو بتواند از بورس خریدهای خود را انجام دهند، به همین دلیل تحرکی در بازار داخل دیده نمی شود.

وی در ادامه افزود: روز گذشته قیمت گرید ۶۵ پی وی سی تا محدوده ۲ هزار و ۹۰۰ تومان نیز توسط فروشندگان پیشنهاد شد، اما خریداری برای آن نبود. این در حالی است که در آسیا قیمت پی وی سی با افت روبه رو شده است، در مقابل نیز شاهد رشد قیمت اتیلن در بازارهای جهانی هستیم و احتمالا این رشد پس از یک ماه دیگر بر بازار پی وی سی تاثیر خواهد گذاشت،از این رو پیشنهاددهندگان در بازار آسیا قیمت های خود را برای ماه دسامبر در محدوده ۹۰۵ تا ۹۱۰ دلار در هر تن اعلام کرده اند که نسبت به ماه قبل ۲۰ دلار افزایش را نشان می دهد.

البته با توجه به افت قیمت پی وی سی در آسیا و به میزان ۱۰ دلار و همچنین رشد دلار تا مرز ۳ هزار و ۵۰۰ تومان احتمالا قیمت جدید پی وی سی برای فردا با اندکی افزایش در حد ۱۰ تا ۱۵ تومان روبه رو باشد. به گفته ایرانی در حال حاضر قیمت پی وی سی در بازارهای جهانی به کف رسیده است و از این رو فعالان بازار نسبت به آینده خوشبین هستند.

البته در بازار پتروشیمی در هفته گذشته موضوع تغییر مدیرعامل تاپیکو از موضوعاتی بود که اندکی برای مجتمع های آبادان و غدیر نگرانی های ایجاد کرد؛ چرا که احتمال تغییر مدیران در این مجتمع ها نیز قوت گرفته است.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار