کد خبر 29697

polymer2

پتروتحلیل- با توجه به افت چشمگیر برخی از محصولات پلیمری، احتمال می رود امروز پلی اتیلن های سنگین بادی که ۷/۵ درصد نسبت به دو هفته گذشته افت قیمت داشته اند، همچنین پلی اتیلن های سنگین تزریقی، پلی اتیلن های سبک فیلم و بعضا استایرن ها نسبت به کالاهای دیگر مورد توجه بازاریان قرار گیرند.

به گزارش «پتروتحلیل»، این گروه از کالاها به کف قیمتی خود بسیار نزدیکند، در همین حال آف گریدها هم مطمئنا امروز مورد توجه خریداران خواهند بود. در همین حال به نظر می رسد تقاضا برای «پت های» ۸۲۱ و ۷۸۱ که تحویل کارخانه هستند، بیش از گریدهای ۷۸۵ و ۸۲۵ باشد؛ چرا که خرید این گریدها برای تعداد زیادی از خریداران به دلیل پرداخت هزینه حمل بیشتر به صرفه نیست، از این رو احتمال می رود گریدهای ۷۸۵ و ۸۲۵ که تحویل تهران هستند با حجم خرید اندک مواجه شوند.

همچنین احتمال می رود معاملات پلی اتیلن سنگین EX3 هم با توجه به نرخ مناسب آنها شرایط خوبی داشته باشد، البته حجم عرضه EX3 امیرکبیر بالاست و از این رو احتمال دارد بخشی از آن وارد سیستم مچینگ شود.

این در حالی است که پی وی سی هم با توجه به اینکه قیمت آن با رشد اندک روبه رو بوده، بیش از هفته های گذشته مورد توجه بازار قرار گیرد، البته همچنان بازار این کالا کم کشش است.

از سوی دیگر پیش بینی می شود پلی پروپیلن ها هم با حجم فروش خوبی روبه رو شوند؛ به نظر می رسد گریدهای گونی بافی بیش از گریدهای دیگر مورد توجه بازاریان قرار بگیرند، از این رو احتمال می رود C30S مارون و ۰۶۰ پلی نار که هزینه حمل آن نسبت به ۵۱۰L جم و ۱۱۰۲Lرجال برای مشتریان کمتر است، حجم بیشتری از خریدها را به خود اختصاص دهند. این در حالی است که همواره برای خریداران پلی پروپیلن ها پتروشیمی مارون در اولویت خرید قرار دارد، پس از آن به ترتیب جم، نویدزرشیمی و رجال در اولویت های بعدی خرید هستند.

محمدمهدی صیامیان گرجی، مدیربازرگانی پتروشیمی مارون در خصوص حجم خرید پلی پروپیلن ها در امروز معتقد است؛ تکلیف نامشخص مذاکرات نمی تواند بر میزان خریدهای پلی پروپیلن ها در امروز تاثیر بگذارد و از این رو پیش بینی می شود خرید پلی پروپیلن ها مانند هفته گذشته پی گرفته شود.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار