کد خبر 29656

boors2

پتروتحلیل- در پی اخبار مثبت از مذاکرات وین و اقبال فعالان و سرمایه گذاران و علیرغم عرضه های سنگین از سوی حقوقی ها شاخص بورس تهران با رشد ۹۹۹ واحد به رقم ۶۵ هزار و ۸۶۰ واحد رسید.

به گزارش «پتروتحلیل»، در اولین روز معاملاتی این هفته گروه نفتی و شیمیایی بازار تحت تاثیر شنیده های مثبت و امیدوارکننده در اکثر نمادها با نوسانات مثبت همراه شدند به طوری که نمادهای شبندر، شپنا و شاوان با بیشترین تقاضا همراه بودند. پالایش نفت بندرعباس پیشتاز این گروه با تاثیر مثبت ۷۶ واحدی بر شاخص و با معامله بالغ بر ۱۱ میلیون سهم، ۴٫۶ درصد رشد کرد و به قیمت ۵۴۲۰ ریال رسید. نماد "شپنا" با معامله ۵٫۷ میلیون سهم دومین پالایشی تاثیرگذار بر شاخص امروز بود و نماد "شاوان" با صف خرید بازار امروز را پشت سرگذاشت.

اما در گروه شیمیایی پس از مدتها شاهد معاملات مثبت در اکثر نمادهای این گروه بودیم. براین اساس پتروشیمی شازند با معامله ۶۲۰ هزار سهم در پایان معاملات امروز با صف خرید همراه شد. نماد "جم" و با توجه به عرضه های سنگین حقوقی رشد ۲٫۵ درصدی را تجربه کرد. همچنین نماد "وپترو" با حجم معاملات ۴ میلیون سهم چهارمین روز مثبت خود را پشت سرگذاشت و کربن ایران هم با صف خرید ۵۸۰ هزار سهم به کار خود پایان داد.

اما دو شرکت پتروشیمی کرمانشاه به منظور برگزاری مجمع عمومی عادی و مجمع فوق العاده به منظور تصمیم گیری افزایش سرمایه و فناوران به جهت برگزاری مجمع در تاریخ پانزدهم تیرماه در پایان معاملات امروز متوقف شدند.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار