کد خبر 29648

metanol1

پتروتحلیل- غیبت متانول پتروشیمی زاگرس در دو هفته اخیر و افزایش ۳۸ تومانی قیمت پایه این کالا سبب شد تا متانول پتروشیمی شیراز در هفته ای که گذشت با رقابت از سوی معامله گران خریداری شود.

علی جوانمردی، کارشناس بازار شیمیایی با بیان این مطلب به «پتروتحلیل» گفت: متانول پتروشیمی شیراز با رقابت ۱۰ تا ۱۲ تومانی و متانول پتروشیمی فن آوران هم با قیمت پایه از سوی معامله گران خریداری شد. قیمت پایه متانول ۷۵۹ تومان است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:در هفته ای که گذشت جوش شیرین همچنان با تقاضای بالایی از سوی معامله گران روبه رو شد، به طوری که معامله گران برای خرید این کالا ۱۷۵ تومان رقابت کردند، نرخ پایه جوش شیرین یک هزار و ۱۹۵ تومان و قیمت بازار داخل آن یک هزار و ۵۵۰ تومان است.

برخی از آگاهان بازار می گویند: علت عدم عرضه متانول پتروشیمی زاگرس، تعمیرات خطوط تولید آن است.

در همین حال کریستال ملامین هم در هفته ای که گذشت از کالاهای پرطرفدار رینگ شیمیایی بود، به طوری که عرضه ۳۰۰ تنی این کالا با یک هزار و ۲۸۵ تن تقاضا روبه رو شد، قیمت پایه این کالا ۳ هزار و ۸۸۴ تومان است و معامله گران قیمت ۴ هزار و ۲۷۲ تومان را برای خرید آن ثبت کردند.

برخی از کارشناسان بازار معتقدند؛ عرضه های اندک کریستال ملامین در هفته های گذشته از دلایل عمده رقابت برای این کالا است.

همچنین در هفته گذشته دی اتیلن گلایکول مارون ۱۱۰ تن عرضه و ۲۲۰ تن تقاضا داشت، به این ترتیب نرخ پایانی ثبت شده برای آن ۲ هزار و ۷۲۶ تومان بود، قیمت پایه این کالا ۲ هزار و ۴۷۸ تومان است. اسید استیک فن آوران هم ۳۲۲ تن عرضه و ۳۹۱ تن تقاضا داشت، همچنین بنزن هم در این روز هزارتن عرضه و ۱۴۰۰ تن تقاضا داشت.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار