کد خبر 2551

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: تولید بنزین در مجتمع های پتروشیمی به عنوان یک سیاست اصولی ادامه دارد. مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفت و گو با شانا اظهار کرد: تولید بنزین از سوی مجتمع های پتروشیمی ادامه دارد و زمانی که وزارت نفت و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی عدم نیاز خود به بنزین پتروشیمی ها را اعلام کنند در مورد آینده تولید تصمیم گیری خواهد شد.

مهندس عبدالحسین بیات افزود: روزانه حدود ٨ تا ١٠ میلیون لیتر بنزین و حدود ٧ تا ٩ میلیون لیتر افزودنی های مورد نیاز بنزین مرغوب تولید شده و در اختیار شرکت ملی پالایش و پخش قرار می گیرد. وی ادامه داد: پس از اعلام عدم نیاز به بنزین تولیدی پتروشیمی ها این مجتمع ها یا به حالت سابق باز می گردند و یا بنزین تولیدی را صادر خواهند کرد ولی تاکنون تصمیمی برای این شرکت ها گرفته نشده است. معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: افزایش تولید بنزین در پالایشگاه ها و خود کفایی در تامین این فرآورده مهم مورد نیاز کشور نشانگر عزم و اراده تلاشگران صنعت نفت ایران برای خود کفایی کامل در تمام عرصه هاست و در این مسیر شرکت های پتروشیمی آماده هرگونه همکاری با شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران هستند.

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی هم چندی پیش گفته بود: سال گذشته حدود ۴,١ میلیارد لیتر بنزین و گازوئیل در مجتمع‌های پتروشیمی تولید شده و مواد تولیدی اکتان افزای بنزین و برش سنگین به منظور تولید گازوئیل به شرکت ملی پالایش و پخش نفتی تحویل شده است. رمضان اولادی افزوده بود: سال گذشته یک میلیارد و ٨٠٠ میلیون لیتر اکتان افزا برای تولید بنزین و ٢،٣ میلیارد لیتر برش سنگین برای تولید گازوئیل تولید شده است. این گزارش می افزاید: مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران چندی پیش افزایش تولید فرآورده‌های نفتی به ویژه بنزین و شتاب بخشی در اجرای طرح‌های توسعه‌ای را از اولویت‌های کاری این شرکت در سال حماسه اقتصادی، حماسه سیاسی دانست.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار