کد خبر 23740

پتروتحلیل- با توان متخصصان و مهندسان شرکت پتروشیمی شازند نسل جدید کلمپس ها در این شرکت طراحی و تولید شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، محمود رمزی عراقی، سرپرست بازرسی فنی سرویسهای تعمیراتی شرکت پتروشیمی شازند و از مهندسان ساخت این کلمپس ها گفت: در سالهای گذشته برای کنترل و جلوگیری از نشتی خطوط لوله و تجهیزات در حین سرویس از کلمپس هایی استفاده می شد که دو مشکل عمده طولانی بودن زمان ساخت کلمپس با توجه به موقعیت نشتی، مصرف بالای سیلینگ کامپاند که محصولی گرانقیمت و وارداتی بوده و در سایزهای بالا مقرون به صرفه نیست، داشت.

وی افزود: برای حل این معضل در طراحی جدید کلمپس ها با سایز بندی و آماده کردن نمونه های قبلی آن و همچنین استفاده از قطعات کمکی مانند: منجید، تغییر در طرح کلمپس، استفاده از چک بولت و ... سرعت عمل در نصب و ایمنی کار افزایش یافته است و ضمناً مدت زمان رفع نشتی و هزینه مصرف کامپاند نیز کاهش می یابد.

رمزی عراقی افزود: کلمپس های جدید ساخته شده از سوی شرکت پتروشیمی شازند در بخشهای مختلفی مورد استفاده قرار خواهند گرفت که اهم استفاده این کلمپس ها شامل جایگزینی کلمپس های منجیدی به جای کلمپس های باکسی، طراحی و ساخت کلمپس های جک بولتی جهت نازل تجهیزات شامل رفع نشتی از جوش نازل به بدنه تجهیزات و ساخت کلمپس مخصوص با روش جوشکاری دبل پایپ جهت رفع نشتی از بدنه ولوهاست.

سرپرست بازرسی فنی سرویسهای تعمیراتی شرکت پتروشیمی شازند این نکته را یادآور شد که براساس روشهای فوق علاوه بر رعایت نکات ایمنی، زمان رفع نشتی کاهش پیدا کرده است که این عمل، صرفه جویی قابل ملاحظه ای را در پی دارد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار