کد خبر 23689

Polystyrene (1)

پتروتحلیل- تولیدکنندگان تایوانی قیمت های صادرات پلی استایرن خود به چین را کاهش دادند.

به گزارش «پتروتحلیل»، قیمت های پلی استایرن وارداتی به چین در هفته گذشته روند ثابت و کاهشی داشتند. در این میان به سبب فرارسیدن تعطیلات ملی که اول اکتبر شروع شد جو بازار کاهشی بود.

قیمت های پیشنهادی از طرف تولیدکنندگان (منابع مشمول گمرک و غیر مشمول گمرک) ثابت بوده و یا کاهش ۲۰ دلاری داشتند و در بازار چین به صورت CFR و هنگ کنگ به صورت FCA قیمت ها به این شرح بوده است: ۱۰۹۰ تا ۱۱۳۰ دلار در هر تن برای پلی استایرن معمولی و ۱۱۹۰ تا ۱۲۲۰ برای پلی استایرن مقاوم.

یکی از معامله کنندگان گزارش داده است که از یک تولیدکننده تایوانی برای تمام گریدهای پلی استایرن پیشنهادهایی با ۲۰ دلار کاهش در هر تن دریافت کرده است. او همچنین اضافه کرد: «تقاضا هنوز پایین است اما معتقدیم که وضعیت تقاضا در این بازار در ۳ ماهۀ آخر سال بهبود می یابد و ما خوشبین هستیم که اقتصاد چین نیز در همین مدت تقویت شود. در حال حاضر ما در حاضر ضرر دادن هستیم زیرا پیشنهادهایی که دریافت می کنیم ۱۰ دلار در هر تن کمتر از پیشنهادهایی است که می دهیم.

به گزارش «پتروتحلیل»، یکی از تولیدکنندگان همچنین می گوید: «در حال حاضر میزان عرضه مناسب است. اگرچه سپتامبر و اکتبر معمولا ماه های اوج معاملات در بازار پلی استایرن است، به سبب کند شدن سرعت رشد اقتصاد چین تقاضا برای این محصول کم است.»

یکی از تولیدکنندگان دیگر نیز گزارش داده است که وضعیت فروش آن ها با ثبات است اما به سبب کاهش سرعت رشد در صنعت ساخت و ساز و کم شدن مصارف خانگی تقاضا برای پلی استایرن کم است. او همچنین اضافه کرد که آن ها فکر می کنند تقاضا تا پایان سال به جای قبلی خود بازگردد اما مطمئن نیستند که قیمت نیز افزایش خواهد یافت یا خیر.

پیش بینی می شود قیمت های پلی استایرن به سبب پایین آمدن تقاضا برای این محصول و همچنین پایین آمدن قیمت های استایرن در بازار نقدی، در کوتاه مدت همچنان کاهش بیابد. با این حال برخی از معامله کنندگان فکر می کنند ممکن است وضعیت تقاضا در ۳ ماهۀ پایانی سال و فصل کریسمس بهبود بیابد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار