کد خبر 23444

پتروتحلیل- طبق گزارشات در آسیا قیمت های اتیلن در بازار نقدی در آسیای شمال شرقی و آسیای جنوب شرقی به صورت CFR با افزایش ۲۵ دلاری به ترتیب به ۸۵۰ و ۸۲۰ دلار در هر تن رسید.

به گزارش «پتروتحلیل»، در این حین طبق گزارشات قیمت اتیلن در بازار کره جنوبی به صورت FOB با افزایش ۴۵ دلاری به ۸۱۰ دلار در هر تن رسید. این افزایش قیمت ها در دومین هفته متوالی را به احیای شرایط تقاضا از طرف مصرف کنندگان نهایی و پیش بینی پایین آمدن میزان عرضه در ماه اکتبر باتوجه به تعطیلی کارخانه های کراکینگ مربوط می دانند.

به گفتۀ یکی از فروشندگان در پایان هفته گذشته قیمت اتیلن در بازار نقدی در اروپای شمال غربی به صورت FD با کاهش ۴۰ یورویی به ۸۵۰ دلار در هر تن رسید. این کاهش قیمت به سبب بهبود نسبی وضعیت عرضه می باشد. گفته می شود که برخی از معاملات برای تحویل در ماه اکتبر صورت گرفته است.

به گفتۀ یکی از فروشندگان در پایان هفته گذشته قیمت اتیلن در بازار نقدی در اروپای شمال غربی به صورت FD با کاهش ۴۰ یورویی به ۸۵۰ دلار در هر تن رسید. این کاهش قیمت به سبب بهبود نسبی وضعیت عرضه است. گفته می شود که برخی از معاملات برای تحویل در ماه اکتبر صورت گرفته است.

در همین حال تا پایان هفته گذشته قیمت های پروپیلن در بازار نقدی شاهد کاهش ۵۰ تا ۶۰ دلاری بوده و در کره جنوبی به صورت FOB بین ۵۹۰ تا ۵۹۵ دلار در هر تن و در چین به صورت سی اف آر ۶۴۵ دلار در ت معامله شد. به نظر فروشندگان کاهش تقاضا و فراوانی عرضه مسیر را برای این کاهش قیمت هموار کرده اند.

تا پایان هفته گذشته قیمت های پروپیلن در بازار نقدی اروپای شمال غربی به صورت FD با افزایش ۳۰ یورویی به ۵۳۵ تا ۵۴۰ یورو در هر تن رسیده است. خریداران معتقدند که این افزایش قیمت به سبب پیش بینی از کاهش عرضه در اکتبر به سبب کاهش قیمت ها در هفته قبل بوده است. با این وجود پیش بینی می شود تا زمانیکه عوامل محرک بازار به توازن برسند قراردادها در این منطقه پایین تر از این ارقام منعقد شوند.

طبق گزارشات در هفته گذشته قیمت های پروپیلنِ گریدِ پلیمر در بازار ایالات متحده به صورت FD برای تحویل در ماه سپتامبر و اکتبر بین ۲۶/۲۵ تا ۲۷ سنت در هر پوند (۵۷۹ تا ۵۹۵ دلار در هر تن) بوده است. کم شدن مقطعیِ تولید موجب متوقف شدن روند کاهشیِ در بازار نقدیِ این محصول شده است. در بازار ایالات متحده قراردادهای پروپیلن گرید پلیمر برای تحویل در ماه سپتامبر با کاهش ۳ سنتی (۶۶ دلاری) ۳۰ سنت در هر پوند (۶۶۱ دلار در هر تن) معامله شده است.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار