کد خبر 23294

پتروتحلیل- با وارد مدار شدن فازهای جدید پارس جنوبی خوراک پایدار پتروشیمی ها در نیمه دوم امسال افزایش خواهد یافت.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این مطلب خاطر نشان کرد: خوراک مورد نیاز مجتمع های پتروشیمی از نیمه دوم امسال با تزریق اتان فازهای جدید پارس جنوبی افزایش می یابد و امسال پتروشیمی ها همانند سال های قبل با کمبود خوراک مواجه نخواهند شد.

علی محمد بساق زاده افزود: تحویل اتان تولیدی فازهای ١۵ و ١۶ پارس جنوبی به چند مجتمع پتروشیمی از چندی پیش آغاز شده است و با هماهنگی های انجام شده، فازهای۴ و ۵ و نیز ٩ و ١٠ پارس جنوبی همکاری و تعامل خوبی با شرکتهای پتروشیمی دارند و قرار است حجم خوراک ارسالی از این فازها همزمان با فازهای ١٢، ١۵ و ١۶ و نیز ١٧ و ١٨ رشد را تجربه کنند.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود با تولید حداکثری تولید اتان در فازهای ١۵ تا ١٨ پارس جنوبی، تحویل اتان، امسال نسبت به پارسال افزایش یابد.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با بیان این که براساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است اتان تولیدی در پالایشگاه فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی در نیمه دوم امسال به مجتمع های پتروشیمی تحویل داده شود گفت: همزمان با افزایش حجم خوراک پتروشیمی ها امید است امسال افزایش تولید را محقق کنیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، بساق زاده با یادآوری این که در سال های گذشته معمولا در فصل زمستان به دلیل کمبود خوراک تعدادی از مجتمع های صنعتی به خصوص پتروشیمی ها از مدار تولید خارج می شدند، گفت: امسال با توجه به برنامه ریزی های انجام شده به نظر می رسد با افزایش تولید در پارس جنوبی دیگر شاهد این موضوع نباشیم.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار