کد خبر 22946

naft1

پتروتحلیل- نشریه آیسیس در سنگاپور ، خلاصه بازارهای نفتی و شیمایی را در آسیا و در ظهر روز چهارشنبه ۱۶ سپتامبر به شرح زیر اعلام کرد.

به گزارش «پتروتحلیل»، در این تاریخ بهای نفت خام پایه آمریکا WTI در محدوده ۴۴٫۸۸ دلار در بشکه و نفت برنت ۴۷٫۸۰ دلار در هر بشکه گزارش شده است. به این ترتیب بهام نفت خام پایه آمریکا ۲۹ سنت و نفت برنت ۵ سنت در این تاریخ افزایش یافته است.

براساس گزارش موسسه نفت آمریکا (API) هفته گذشته قیمت نفت خام یک عقب نشینی غیرمنتظره به دلیل موجودی بالا داشت.

در همین حال در این تاریخ قیمت نفتا ۴۳۸٫۵۰ تا ۴۴۱٫۵۰ دلار در هر تن سی اف آر ژاپن گزارش شده است که ۳٫۵۰ تا ۴٫۵۰ دلار در هر تن افزایش را نشان می دهد. گزارش تنظیمات ارزیابی نفتا برای نیمه ابتدایی نوامبر با توجه به نفت خام، نشان از افزایش پایدار دارد.

از سوی دیگر در تاریخ قیمت بنزن ۵۶۶ تا ۵۸۰ دلار در هر تن فوب کره گزارش شده که ۱ تا ۹ دلار افزایش را نشان می دهد. قیمت بنزن در تجارت های اوایل صبح شناور بود، اما نسبت به ابتدای صبح با توجه به نفت خام، با بازیافت قیمتی روبه رو شد. در همین حال گزارش شده که قرارداد بنزن برای نیمه دوم اکتبر ۵۶۰ دلار در هر تن فوب کره منعقد شده است. در نیمه دوم اکتبر قیمت های ۵۶۰ تا ۵۷۰ دلار در هر تن فوب کره نیز ارایه شده است.

براساس این گزارش تولوئن نیز در تاریخ ۱۶ سپتامبر ۵۹۰ تا ۶۱۶ دلار در هر تن فوب کره گزارش شده که ۱۰ تا ۱۵ دلار افزایش را نشان می دهد. پیشنهاد قیمتی برای نوامبر در محدوده ۵۹۰ دلار در هر تن فوب کره و ۶۱۰ دلار در هر تن فوب کره برای تولوئن وجود دارد. همچنین یک پیشنهاد قیمتی برای دسامبر در محدوده ۶۱۰ دلار در هر تن فوب کره جنوبی نیز وجود دارد.

به گزارش «پتروتحلیل»، قیمت اتیلن هم در تاریخ یاد شده ۸۵۰ تا ۸۶۰ دلار در هر تن سی اف آر و در منطقه شمال شرق آسیا گزارش شده است که ۱۰ دلار افزایش را نشان می دهد. در همین حال فروشندگان آسیایی به دنبال فروش اتیلن با قیمت ۸۷۰ تا ۹۰۰ دلار در هر تن و در منطقه شمال شرق آسیا برای اکتبر هستند. اما در مقابل برخی قیمت ها نیز در سطح ۸۰۰ دلار در هر تن در شمال شرق آسیا بیان می شود.

از سوی دیگر قیمت پروپیلن نیز ۶۸۰ تا ۶۹۰ دلار در هر تن سی اف آر شمال شرق آسیا گزارش شده که روند با ثباتی را طی کرده است. فروشندگان به دنبال فروش با قیمت ۶۹۰ تا ۷۰۰ دلار در هر تن سی اف آر آسیا در ماه اکتبر هستند، اما گفته می شود علاقه به خرید ضعیف است.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار