کد خبر 21490

شرکت کود و مواد شیمیایی دولتی گجرات در حال بررسی شرایط احداث مجموعه ای بزرگ و جدید پتروشیمی است.

به گزارش تراست آف ایندیا، دهلی نو، شرکت کود و مواد شیمیایی دولتی گجرات(GSFC) در حال برنامه ریزی برای راه اندازی یک مجتمع پتروشیمی در داهیج است. میزان برآورد هزینه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در این مجتمع در حدود ۸ هزار تا ۱۰ هزار کرور روپیه تعیین شده است.

شرکت کود و مواد شیمیایی دولتی گجرات در حال مطالعه و بررسی شرایط احداث و موقعیت مجموعه پتروشیمی است و علاوه بر آن تیم مناسبی را برای تامین تکنولوژی های مورد نیاز پروژه جستجو و انتخاب می کند.

ناناواتی مقام ارشد پروژه کارخانه پتروشیمی گجرات اعلام کرد: هیئت مدیره شرکت تصمیم گرفته تا کارخانه ای برای تولید کاپرولاکتام راه اندازی شود و در این راستا مجوزهای لازم برای تخصیص سرمایه ای معادل ۴ هزار کرور روپیه برای ظرفیت تولید سالانه ۱ لاخ تن صادر شده است.

این شرکت همچنین برای راه اندازی یک کارخانه اوره آمونیاک با ظرفیت تولید سالانه ۱٫۳ میلیون تن برنامه ریزی کرده است و هزینه مورد نیاز برای سرمایه گذاری آن را نیز ۵ هزار کرور روپیه برآورد کرده است.

علاوه بر این شرکت کود و مواد شیمیایی دولتی گجرات برای احداث مجموعه پتروشیمی خود زمینی به مساحت ۳۰۰ هکتار به ارزش ۳۰۰ کرور روپیه خریداری کرده است.

در حال حاضر، شرکت دولتی کود و مواد شیمیایی گجرات دارای چهار کارخانه تولیدی محصولات پتروشیمی در حومه شهرستان و وندودارا، سیکا در جامناگار، سورات و یک واحد پتروشیمی در شهرک صنعتی واقع در نانداسری است و با احداث این مجموعه پتروشیمی جدید سهم خود را در بازار رقابتی فروش محصولات پتروشیمی داخلی افزایش می دهد و با افزایش ظرفیت های تولیدی می تواند در امر صادرات مازاد محصولات خود نیز درآمدزایی داشته باشد

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار