کد خبر 21068

kordestan

پتروتحلیل-پیشرفت فیزیکی پتروشیمی کردستان از مرز ٩١ درصد گذشت و پیش بینی می شود این مجتمع اواخر امسال به مرحله بهره برداری برسد.

به گزارش «پتروتحلیل»، طرح تولید پلی اتیلن پتروشیمی کردستان از طرحهای مهم صنعت پتروشیمی در غرب کشور است و پیش بینی می شود این طرح با ظرفیت تولید سالانه ٣٠٠ هزار تن پلی اتیلن سبک اواخر امسال به بهره برداری برسد.

ساخت پتروشیمی کردستان تحولی بزرگ در این استان ایجاد خواهد کرد و واحدهای پایین دستی می توانند از تولید این مجتمع بهره مند شوند و این مهم تکمیل زنجیره ارزش افزوده مطلوبی را به همراه خواهد داشت.

پتروشیمی کردستان در زمینی مساحت ١٣٠ هکتار در دست احداث است و میزان اعتبار ارزی آن ٢۴٧ میلیون یورو و اعتبار ریالی آن ٢ هزار و ٣٠ میلیارد ریال اعلام شده است، در این شرکت قرار است سالانه ٣٠٠ هزار تن پلی اتیلن سبک تولید شود.

ساخت و راه اندازی پتروشیمی کردستان در اوج تحریمهای بین المللی و محدودیتها در گرو وجود مدیران کاردان و بومی، ثبات مدیریتی و همکاریهای هلدینگ پتروشیمی باختر به عنوان سهامدار اصلی می توان دانست.

بکارگیری تجهیزات و کالاهای با کیفیت اروپایی در مجتمع پتروشیمی کردستان یکی از ویژگیهای بارز در این طرح به شمار می آید، زیرا در این طرح مدیریت منابع مالی برای خرید کالا و تجهیزات به خوبی رعایت شده است.همچنین بیش از ۵٠ درصد تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی این شرکت ساخت داخل است و از قطعات و مواد چینی و هندی نیز استفاده نشده است.

استفاده از تجربه های موجود در پتروشیمی های آریا ساسول و لاله در بخش مهندسی و طراحی در پتروشیمی کردستان نقش بسزایی داشته است.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار