کد خبر 20728

نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: با توافق انجام شده با وزارت نفت، تولید پتروشیمی اردبیل به پروپیلن تغییر یافته است.

منصور حقیقت‌پور امروز در گفت‌وگو با فارس در اردبیل، ‌اظهار کرد: در راه‌اندازی پتروشیمی اردبیل جلسات متعددی را در ماه‌های گذشته با همراهی وزیر نفت شاهد بودیم و بالاخره تصمیم نهایی بر این شد تا تولید پتروشیمی اردبیل از اوره و آمونیاک به محصول پروپیلن تغییر پیدا کند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه وزارت نفت مدعی بود که تولید اوره و آمونیاک صرفه اقتصادی ندارد و ظرفیت تولید این محصول بیشتر از نیاز داخلی است، قرار بر این شد تا با تکمیل پتروشیمی اردبیل محصول تولیدی متفاوت باشد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه در سفر رئیس جمهور به استان اردبیل در سال گذشته هیچ سخنی از پتروشیمی اردبیل و ضرورت تکمیل آن به میان نیامد و یک نوع غفلت و بی‌توجهی دولت را به این پروژه شاهد بودیم با پیگیری‌هایی که از طریق وزارت نفت انجام دادیم، قرار شد پروژه پتروشیمی اردبیل با تجدید نظر در تولید آن فعال شود که امیدواریم به زودی با انتخاب مجری جدید شاهد فعالیت و راه‌اندازی این کارخانه باشیم.

حقیقت‌پور در ادامه گفت: خط تولید کارخانه پتروشیمی اردبیل از اوره و آمونیاک تبدیل به پروپیلن شده که قطعاً تولید این محصول مزایای خاص خود را دارد چرا که نیاز کشور به این محصول و زنجیره تولید پایین دست آن بیش از هر زمان دیگر است.

وی افزود: از پروپیلن می‌توان ده‌ها محصول متنوع را تولید کرد که قرار شده از طریق صندوق توسعه ملی و بانک مشارکت‌کننده به زودی مجری جدید احداث پتروشیمی اردبیل انتخاب و نسبت به دریافت این تسهیلات و فعالیت مجدد پتروشیمی اقدام جدی به انجام برسد.

حقیقت‌پور چشم‌انداز پتروشیمی اردبیل را روشن و قابل قبول در ایجاد فرصت‌های اشتغال جدید اعلام کرد و ادامه داد: انتظار می‌رود در این حرکت جدید همه متولیان مصمم بوده تا کار به سرانجام برسد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار