کد خبر 20458

rokod

پتروتحلیل- با توجه به پیش بینی افت قیمت محصولات پتروشیمی، احتمال می رود در هفته جاری نیز با بی رغبتی خریداران در تالار بورس کالا روبه رو باشیم.

رسول پناهی، مدیرعامل شرکت شبنم پلاستیک با بیان این مطلب به خبرنگار «پتروتحلیل»، گفت: با توجه به افت قیمت مواد اولیه در بازارهای جهانی به نظر می رسد روند قیمت های پایه مجددا کاهشی باشد، از این رو به احتمال زیاد تاجران ترجیح می دهند در معاملات هفته جاری نیز ورود کمتری داشته باشند.

البته امروز تعدادی از فعالان بازار پتروشیمی با توجه به تعطیلات ادامه دار در بازار پتروشیمی از اعلام قیمت ها خودداری کردند. برخی از تحلیلگران بازار پتروشیمی هم معتقدند که پیش بینی معاملات هفته جاری دشوار است.

جواد موسوی، مدیرکالایی کارگزاری اطمینان سهم در این باره به خبرنگار«پتروتحلیل» گفت: به نظر می رسد در هفته جاری مصرف کنندگان بیش از تاجران به معاملات ورود کنند؛ چرا که روند قیمت های محصولات پتروشیمی به احتمال زیاد همچنان نزولی خواهد بود.

از سوی دیگر تعداد زیادی از فعالان بازار پتروشیمی ترجیح می دهند در انتظار اعلام قیمت های پایه در ۵ مرداد بمانند و سپس اقدام به خرید کنند، این در حالی است که خوشبینی ناشی از توافق و تاثیر آن بر تک نرخی شدن قیمت دلار کم رنگ تر از پیش شده است؛ چرا که بانک مرکزی اعلام کرده که برای تک نرخی شدن ارز ۸ ماه زمان نیاز است، البته برخی از تحلیل گران بازار معتقدند؛ که برای تک نرخی شدن ارز زمان بیشتری لازم است.

البته برخی از معامله گران بازار پتروشیمی هم معتقدند؛ با توجه به کمبود برخی از محصولات در بازار داخل، احتمالا تاجران دیر یا زود به معاملات باز خواهند گشت.

این در حالی است که امروز برخی از معامله گرانی که در بازار پتروشیمی حضور داشتند قیمت پلی اتیلن سنگین تزریقی ۵۲۵۱۸ پتروشیمی جم را ۱۰۰ تومان گران تر از آخرین روز معاملاتی هفته گذشته پیشنهاد دادند، این گروه دلیل افزایش قیمت این کالا را کاهش حجم آن در بازار داخل عنوان کردند. همچنین در این روز پلی اتیلن سبک فیلم ۰۰۷۵ و ۰۲۰ بندرامام هم اندکی با افزایش در بازار داخل مواجه شد.

با این حال با توجه به افت قیمت مواد اولیه که در هفته جاری ادامه دار شده است و حذف منطقه جی سی سی در تعیین قیمت های پایه توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی به نظر می رسد قیمت های اعلامی در ۵ مردادماه هم روندی نزولی داشته باشد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار