کد خبر : 20146

naft2

بهای نفت در آخرین روز معاملات هفته گذشته تغییر چندانی نداشت.

رویترز در این باره نوشت: پس از انتشار آماری مبنی بر افزایش اندک تعداد دکل‌های حفاری نفت آمریکا در هفته گذشته و همچنین کاهش نگرانیها درباره‌ تسریع حفاریها که می‌تواند موج جدیدی از عرضه نفت را در بازار به همراه داشته باشد، بهای نفت در بازارهای جهانی تغییر چندانی نداشت.

بهای نفت در اکثر ساعات معاملات روز گذشته ناپایدار بود. قیمتها در بازار پس از یک روند صعودی در بازار سهام چین و همچنین خوش‌بینی‌ها نسبت به انعقاد قرار‌داد نجات مالی یونان در روزهای آتی قدری بالا رفت. همچنین کاهش ارزش دلار نیز به روند افزایشی قیمت نفت کمک کرد.

اما کاهش در قیمت بنزین، نگرانی درباره نتیجه مذاکرات هسته‌ای ایران و پیش‌بینی آژانس بین المللی انرژی مبنی بر کاهش تقاضا، در نهایت باعث کاهش قیمت‌ها شد.

شرکت خدمات نفتی بیکرهیوز اعلام کرد که شرکت‌های انرژی آمریکایی در هفته گذشته پنج دکل به تعداد دکل‌های حفاری فعال افزوده‌اند که دومین افزایش متوالی هفتگی پس از ۲۹ هفته کاهش متوالی دکل‌ها می‌باشد.

کریس جارویس تحلیلگر موسسه مدیریت ریسک کاپروک در ایالت مریلند می‌گوید: ما انتظار داریم شمارش دکل‌ها در آینده نزدیک در سطوح کنونی باقی بماند.

بهای نفت سبک آمریکا با چهار سنت کاهش به ۵۲ دلار و ۷۴ سنت در هر بشکه رسید و همچنین نفت برنت با ۱۲ سنت افزایش ۵۸ دلار و ۵۷ سنت در هر بشکه معامله شد. نفت برنت در معاملات روز پنج‌شنبه پس از سقوط به پایین‌ترین قیمت سه ماه اخیر، سه درصد جهش داشت. همچنین هر بشکه سبد نفتی اوپک ۵۵ دلار و ۵۴ سنت داد و ستد می‌شود.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار