کد خبر : 19958

pvc2

پتروتحلیل- پایان فروش اعتباری برخی از تولیدکننده های پی وی سی و همچنین جلوگیری از ورود محموله های صادراتی به بازار داخل سبب شده تا بازار پی وی سی شرایط بهتری در هفته جاری داشته باشد.

جواد ایرانی، کارشناس بازار پی وی سی با بیان این مطلب به خبرنگار «پتروتحلیل» گفت: پایان فروش های اعتباری با قیمت هایی پایین تر از عرضه های بورسی و همچنین جلوگیری از ورود محموله های صادراتی به بازار داخل سبب شده تا قیمت پی وی سی در بازار داخل و بورس کالا نزدیک شود و از این رو به بازار پی وی سی امید تزریق شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت پی وی سی گرید ۶۵ پتروشیمی بندرامام در بازار داخل ۲ هزار و ۷۵۰ و قیمت همین کالا در بورس ۲ هزار و ۸۰۵ تومان برای خریداران رقم می خورد، خاطر نشان کرد: با نزدیک شدن قیمت بازار و بورس اکثر فعالان این حوزه احتمال می دهند بازار این کالا شرایط بهتری را در هفته جاری نسبت به هفته های گذشته تجربه کند.

این کارشناس بازار پی وی سی تاکید کرد: قیمت پی وی سی در بازار داخل به کف خود رسیده ، از سوی دیگر احتمال کاهش قیمت این کالا در بازارهای جهانی نیز کاهش یافته است، علاوه بر این موضوعات قیمت دلار در محاسبه نرخ محصولات در هفته دوم تیرماه ۳ هزار و ۲۷۰ تومان در نظر گرفته شده است، اما در روزهای اخیر نرخ دلار با افزایش در محدوده ۳ هزار و ۳۱۰ تومان بوده، از این رو به نظر می رسد اگر دلار تا پایان هفته جاری روندی مثبت داشته باشد و با افت روبه رو نشود، با توجه به صرفه بودن خریدها از بورس کالای ایران، بازار پی وی سی نیز با تحرک روبه رو شود.

وی همچنین در ادامه خاطر نشان کرد: با پایان یافتن ماه مبارک رمضان و مشخص شدن تکلیف مذاکرات، به احتمال زیاد بازار پی وی سی هم با تحرک بیشتری روبه رو شود.

این در حالی است که در حال حاضر پایین ترین قیمت پی وی سی کره ۹۱۰ دلار در هر تن گزارش شده است، همچنین پی وی سی تایوان با قیمت ۸۹۰ دلار در هر تن سی اف آر جبل علی و پی وی سی هند و پاکستان نیز ۷۸۰ دلار در هر تن توسط نشریه ای سی ای اس اعلام شده است.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار