کد خبر 19891

forosh

پتروتحلیل- به نظر می رسد پی وی سی، پلی اتیلن های ترفتالات و استایرن ها در کف قیمتی خود قرار گرفته اند.

به گزارش «پتروتحلیل»، در حال حاضر قیمت پی وی سی با توجه به نرخ بازار جهانی منطقی است؛ گر چه به گفته برخی از کارشناسان بازار احتمال افت قیمت این کالا هنوز هم وجود دارد، از سوی دیگر شنیده شده که تولیدکننده های پی وی سی با قیمت هایی ارزان تر از عرضه های بورسی این کالا را به مشتریان می فروشند، از این رو به نظر می رسد با توجه به رکود موجود و خرید این کالا ۶۳ تومان ارزان تر از نرخ بورس آن در بازار داخل و به صورت اعتباری، خریدهای بورسی چندان مورد توجه نیست.

در همین حال قیمت پلی اتیلن های ترفتالات نیز به کف خود رسیده اند، اما شرایط بهتری را نسبت به پی وی سی دارند. از سوی دیگر استایرن ها به کف قیمتی خود نزدیک شده اند، به طوری که پلی استایرن های انبساطی در کف قیمتی خود قرار دارند، اما بازار این کالاها همچنان با عدم استقبال معامله گران روبه رو است.

جواد موسوی، مدیرکالایی کارگزاری اطمینان سهم در این باره به «پتروتحلیل» گفت: به نظر می رسد قیمت پلی استایرن های معمولی و مقاوم باز هم با کاهش روبه رو شوند؛ البته قیمت پلی استایرن مقاوم در هفته ای که گذشت با بازارجهانی همسو شد و به این ترتیب معامله گران بیشتری پس از افت قیمت این کالا و جذاب شدن خرید، وارد معاملات شدند، به طوری که نسبت به هفته ماقبل حجم معامله این کالا ۸۰ تن رشد داشت.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: گر چه احتمال افت قیمت پلی استایرن مقاوم و معمولی همچنان وجود دارد، اما افت قیمت سبب افزایش تقاضا شد، به طوری که افزایش حجم خریدها در هفته ای که گذشت به افزایش تولید و جو روانی مربوط نمی شود.

در هفته ای که گذشت خرید پلی پروپیلن های نساجی و پی وی سی و پلی اتیلن ترفتالات گرید الیاف سبب افزایش حجم خریدهای بورسی محصولات پتروشیمی شدند.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار