کد خبر : 19829

boors

پتروتحلیل- شاخص کل بورس امروز ۵۸۹ واحد رشد کرد و به رقم ۶۴،۹۲۲ واحد رسید.

به گزارش «پتروتحلیل»، در بازار فرابورس ، شاخص ایفکس ۱۰ واحد رشد کرد و به رقم ۷۳۲ واحد رسید. پترول و شتران بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. ارزش معاملات در این بازار به رقم ۴۶٫۶ میلیارد تومان رسید که پترول با ۲٫۷ میلیلرد تومان دارای بیشترین ارزش معامله بود.

در همین حال امروز در حالی که تنها یک روز تا پایان مهلت مذاکرات باقی مانده، تحت تاثیر اخبار و شنیده های مثبت مذاکرات روند مثبتی را پشت سر گذاشت و معاملات اکثر گروه ها به صف خرید رسید. به این ترتیب در گروه نفتی و پالایشی، نمادهای شپنا، شراز و شاوان تا پایان بازار صف خرید خود را حفظ کردند. شرانل، شبریز و شنفت نیز نمادهایی بودند که معاملات خود را در محدود منفی آغاز کردند.

شپنا با معامله ۷٫۷ میلیون سهم بیشترین حجم معاملات گروه را به خود اختصاص داد. دو نماد شپنا و شبندر از نمادهای تاثیر گذار بر رشد شاخص بازار امروز بودند. در ونفت و حق تقدم شتران نیز بیش از ۵ میلیون سهم معامله شد.

همچنین در گروه محصولات شیمیایی نمادها اکثرا با معاملات مثبت همراه بودند، به طوری که نمادهای شپلی ، شمواد ، شفارا ،شگل ، شتهران با صف خرید بسته شدند. پترول بیشترین حجم معامله را با ۱۶ میلیون سهم داشت.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار