کد خبر 19717

pvc1

پتروتحلیل- با توجه به افت قیمت پی وی سی در دو هفته گذشته و در بازارهای جهانی پیش بینی می شودقیمت پایه پی وی سی امروز در لیست اعلامی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با افتی معادل ۸۰ تومان روبه رو شود.

به گزارش «پتروتحلیل»، جواد ایرانی، کارشناس بازار پی وی سی با بیان این مطلب، گفت: در حال حاضر ضعف مبادلات پی وی سی در بازار شدت گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه فروش اعتباری پتروشیمی ها به تمامی تولیدکننده ها می تواند اندکی از رکود بازار پی وی سی بکاهد، خاطر نشان کرد: با توجه به شدت رکود در بازار پی وی سی که در ماههای اخیر افزایش داشته، به نظر می رسد انعطاف تولیدکننده ها در خصوص عدم برگزاری مزایده برای فروش محصولاتشان بتواند اندکی به بازار رونق ببخشد.

همچنین این کارشناس بازار پی وی سی تاکید کرد: با توجه به اینکه ماه اوت بهترین زمان برای صادرات پی وی سی به هندوستان است، در حال حاضر بازاریابی تولیدکننده های پی وی سی باید آغاز شده باشد، در غیر این صورت این بازار هم از بین خواهد رفت.

به گفته ایرانی، برخی از مجتمع های تولیدکننده پی وی سی حاضر نیستند از حاشیه سود خود بکاهند، از این رو در شرایط رکود با انباشت کالا در شرکت ها مواجه می شوند. این در حالی است که حاشیه سود برخی از مجتمع های پتروشیمی ۳۰ درصد است.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار