کد خبر 19493

pishbini

پتروتحلیل- جمع بندی پیش بینی کارشناسان بازار پتروشیمی نشان می دهد که امروز معاملات محصولات پتروشیمی با بی رغبتی معامله گران پی گرفته شود.

به گزارش «پتروتحلیل»، بالا بودن قیمت محصولات پتروشیمی، احتمال افت دوباره قیمت ها، عدم نقدینگی و افزایش چک های برگشتی در بازار محصولات پتروشیمی سبب شده تا بسیاری از کارشناسان این بازار معاملات امروز را هم کم حجم و بی رمق پیش بینی کنند.

در همین حال برخی از کارشناسان معتقدند؛ امروز در صدر کالاهای مورد توجه بازاریان آف گریدها قرار خواهند داشت و احتمال زیاد معاملات خوبی را در رینگ پتروشیمی رقم بزنند.

قیمت مناسب آف گریدها نسبت به کیفیت آنها، همچنین کاهش هزینه تولید مصرف کنندگان در صورت استفاده از این کالاها، از دلایل توجه بازاریان به این گروه از کالاها است، پیش بینی می شود آف EX5 در این روز بیش از کالاهای دیگر مورد توجه معامله گران قرار گیرد.

از سوی دیگر پیش بینی می شود پلی اتیلن سبک خطی ۲۰۹ امیرکبیر هم همچنان مورد توجه خریداران قرار گیرد؛ چرا که همچنان قیمت این کالا در بازار داخل حفظ شده و در محدوده ۵ هزار و ۲۷۰ تومان قرار دارد. در همین حال عرضه های اندک پتروشیمی جم هم یکی از دلایل توجه به گرید ۵۲۵۱۸ است.

البته پیش بینی ها نشان می دهد که در این روز «ایکس تری» با رقابت از سوی معامله گران روبه رو نشود، همچنین PE100 هم وارد سیستم مچینگ شود. از سوی دیگر کمبود گرید ۲۴۲۰ امیرکبیر احتمالا سبب شود تا این کالا معاملات خوبی داشته باشد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار