کد خبر 19482

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن آوران گفت: در سال ۹۳ واحد متانول پتروشیمی فن آوران با ثبت رکورد جدید تولید توانست بیش از ظرفیت اسمی نصب شده یک میلیون تنی تولید داشته باشد.

علی نظرپور در گفت وگو با نیپنا اظهار داشت: پتروشیمی فن آوران دارای سه واحد است؛ واحد متانول با ظرفیت یک میلیون تن در سال، واحد مونوکسید کربن با ظرفیت ۱۴۰ هزار تن در سال و واحد اسید استیک با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن در سال که هم اکنون تمامی این واحدها در مدار بهره برداری است.

وی افزود: پتروشیمی فن آوران صاحب لیسانس شرکت هالدورتاپس دانمارک است و این شرکت در سال ۱۳۸۳ به بهره برداری رسیده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن آوران تصریح کرد: فعالیت این شرکت در زمینه احداث ، راه اندازی و بهره برداری واحدهای متانول، اسید استیک و منواکسید کربن به منظور صادرات، استفاده در صنعت پتروشیمی و صنایع پایین دستی است.

نظرپور با بیان اینکه پتروشیمی فن آوران دومین تولید کننده متانول در کشور است، گفت:این شرکت، ششمین تولید کننده بزرگ متانول در خاورمیانه است و رتبه هجدهم را در بین تولیدکنندگان متانول جهان دارد.

وی افزود: در سال ۹۳ واحد متانول پتروشیمی فن آوران با ثبت رکورد جدید تولید توانست بیش از ظرفیت اسمی نصب شده یک میلیون تنی تولید داشته باشد و تولید یک میلیون و ۷۳۱ تن را در این سال به ثبت برساند.
ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار