کد خبر : 19278

palayeshgah
یک مقام آگاه از علت توقف ۵ نماد معاملاتی "شاوان"، "شپنا"، "شراز"، "شبریز" و "شبندر" به دلیل ارائه اطلاعات با اهمیت در خصوص نرخ محصولات و فرآورده های نفتی، خبر داد.

مدیر مالی شرکت پالایش نفت شیراز در گفتگو با بورس نیوز در این رابطه اظهار داشت: در اسفند ماه سال ۱۳۹۳ بعد از پیگیری های فراوان بالاخره نرخ فرآورده ها ونفت خام را وزارت نفت به شرکت های پالایشی اعلام کرد که این نرخ های اعلامی، با نرخ فوب خلیج فارس مغایرت داشته و به همین علت این شرکت ها مجبور به پیش بینی چند سناریو که یکی بر اساس نرخ های اعلام شده از سوی وزارت نفت بود و دیگری از بر اساس فوب خلیج فارس، شدند.

ناصر تنگستانی در ادامه افزود: روز گذشته شرکت ملی پالایش پخش فرآورده های نفتی ایران طی اطلاعیه ای نرخ فرآورده ها و نفت خام را به نرخ فوب خلیج فارس تغییر داد و به شرکت های پالایشی اعلام کرد و پس از آن با پیگیری در این زمینه مشخص شد که این قیمت ها نیز تغییر خواهد کرد و شرکت های فعال در این گروه را با ابهام بیشتری همراه ساخت.

وی در ادامه تصریح کرد: تا برطرف شدن این ابهامات نماد معاملاتی این شرکت ها متوقف خواهد ماند و اطلاعیه شفاف سازی این شرکت ها نیز روز جاری روی سامانه کدال قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار