کد خبر 18807

nejadsalim

پتروتحلیل- شرکت هلدینگ خالیج فارس پس از کنار گذاشته شدن شریک خارجی، عملیات ساخت پتروشیمی ونیران را بزودی آغاز می کند.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در این باره به نیپنا گفت: به دلیل مشکلات مالی که پتروشیمی ونیران با آن مواجه بود ونزوئلا از این پتروشیمی منفک شده و شرکت هلدینگ خلیج فارس جایگزین آن شد و عملیات ساخت این مجتمع پتروشیمی را به زودی آغاز خواهیم کرد.

عادل نژادسلیم تصریح کرد: به دلیل این که طرف ونزوئلایی نتوانست سهم خود در این پروژه را تامین کند، همکاری با آنها در این طرح متوقف شد.

مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس، افزود: با قطع همکاری با ونیران در پروژه پتروشیمی آپادانا، امکان یافتن شریک تازه در این پروژه فراهم شد؛ البته شراکت ونیران را منحل نمی کنیم و تنها غیرفعال باقی می ماند تا در آینده در دیگر پروژه ها از آن استفاده کنیم.

وی درباره آخرین وضع توسعه پتروشیمی ونیران گفت: پیش بینی می شود این مجتمع پتروشیمی تا سه سال آینده راه اندازی می شود.

نژادسلیم با اشاره به نوسان بورس و تاثیر سهام هلدینگ خلیج فارس در این نوسان، اظهار کرد: وقتی سهام دار عمده سهام خود را کنترل می‌کند، در این صورت شرایط بورس طبیعی خواهد بود، اما وقتی این شرایط از بازار خارج و بحث روانی مطرح شد، همه منتظرند تا مسائل سیاسی را به بورس نسبت دهند، در این صورت کنترل از دست ما خارج است.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با بیان این که بورس ما هم اکنون تحت تاثیر جو روانی قرار گرفته است، گفت: برخی از حاضران بورس که به دنبال بورس بازی هستند، در این شرایط زیان خواهند دید، اما سهامداران هلدینگ خلیج فارس که به دنبال سود در بلند مدت هستند، بدون شک هلدینگ برایشان بهترین سهم است، زیرا به تازگی پتروشیمی‌های گازی نیز به این هلدینگ پیوسته اند که می تواند منجر به بهبود سهام هلدینگ خلیج فارس شود.

وی درباره وضع تولید هلدینگ خلیج فارس نیز اظهار کرد: قصد داریم با توسعه ظرفیتها، به توان تولید ٢٠ میلیون تن در سال ٩۴ دست یابیم، تولید محصولات پتروشیمی در سال ٩٣ نسبت به سال ٩٢ بیش از ١,۵ میلیون تن افزایش داشته است.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار