کد خبر : 18640

mohtashamipour

محتشمی پور گفت: مجتمع های پتروشیمی علاقه مند به فروش اعتباری محصولات خود به مصرف کنندگان هستند و در این خصوص رضایت کامل خود را اعلام کرده اند.

به گزارش «پتروتحلیل»، مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران روز گذشته از فراهم بودن امکان خرید انواع محصولات پتروشیمی از بورس کالای ایران به صورت اعتباری خبر داد، به طوریکه خریداران می توانند با هماهنگی مجتمع های پتروشیمی کالای موردنیازشان را تحویل بگیرند و بهای آن را سه ماه بعد پرداخت کنند. در همین رابطه رئیس دفتر توسعه صنایع تکمیلی (صنایع پایین دستی) شرکت ملی صنایع پتروشیمی ،از تمایل مجتمع های پتروشیمی برای فروش محصولاتشان در بورس کالا به صورت اعتباری خبر داد.

رضا محتشمی پور با بیان اینکه مصرف کنندگان در حال حاضر می توانند محصولات پتروشیمی را به صورت اعتباری از بورس کالای ایران خریداری کنند، گفت: در حال حاضر فروش اعتباری مجتمع های پتروشیمی در بورس کالای ایران در حال انجام شدن است و خریداران می توانند به جای معامله نقدی، نیازهای خود را به شکل اعتباری خریداری کنند.

محتشمی پور افزود: مجتمع های پتروشیمی علاقه مند به فروش اعتباری محصولات خود به مصرف کنندگان هستند و در این خصوص رضایت کامل خود را اعلام کرده اند.

رئیس دفتر توسعه صنایع تکمیلی به تنها مانع افزایش حجم فروش اعتباری محصولات در بورس کالا اشاره کرد و گفت: به نظر می رسد دریافت برخی ضمانت ها از سوی شرکت ها پتروشیمی، باعث شده باشد تا عده زیادی از تولیدکننده ها قادر به خرید اعتباری نباشند. به همین دلیل تنها مشکل فروش اعتباری محصولات پتروشیمی در حال حاضر، اعتبار و تضامینی است که شرکت های عرضه کننده در قبال فروش محصولاتشان از خریداران طلب می کنند.

وی در پایان گفت: به نظر می رسد با تعامل بیشتر شرکت های پتروشیمی و واحدهای تولیدی به عنوان خریدار، مشکل اخذ تضامین حل شود و شاهد افزایش حجم فروش اعتباری محصولات از طریق بورس کالای ایران باشیم.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار