کد خبر : 18636

joshe shirin

پتروتحلیل- جوش شیرین پتروشیمی شیراز روز گذشته با استقبال معامله گران روبه رو شد.

به گزارش «پتروتحلیل» عرضه اندک این کالا سبب شد تا رقابت صورت گرفته برای خرید این کالا نسبت به هفته های گذشته افزایش یابد.

به این ترتیب عرضه ۳۰۰ تنی جوش شیرین شیراز با نرخ پایه یک هزار و ۱۹۵ تومان، یک هزار و ۵۸۰ تن تقاضا داشت و معامله گران در محدوده یک هزار و ۳۳۰ تا یک هزار و ۳۴۰ تومان برای خرید این کالا رقابت کردند. از این رو قیمت تمام شده جوش شیرین به یک هزار و ۵۰۰ تومان در هر کیلو افزایش یافت.

علی جوانمردی، کارشناس بازار شیمیایی دراین باره به «پتروتحلیل» گفت: افزایش قیمت تمام شده جوش شیرین تا مرز یک هزارو ۵۰۰ تومان در هر کیلو سبب شد تا بازار داخل نیز به این موضوع واکنش نشان داده و قیمت این کالا به یک هزار و ۵۳۰ تومان در هر کیلو برسد.

به گفته این کارشناس، کاهش عرضه جوش شیرین متاثر از کاهش تولید آن سبب شده تا تقاضا در هفته های اخیر برای این کالا رشد یابد، به نظر می رسد با تداوم عرضه های اندک، قیمت جوش شیرین در بازار داخل با افزایش روبه رو شود. البته کارشناسان بازار معتقدند؛ بعید به نظر می رسد که قیمت جوش شیرین از مرز یک هزارو ۵۵۰ تومان فراتر رود؛ چرا که بازار کشش افزایش قیمت این کالا را ندارد.

با این حال روز گذشته اکثر محصولات شیمیایی به جز جوش شیرین در آرامش معامل شدند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار