کد خبر : 18633

boorsoragh2
پتروتحلیل- بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته نوسان کمتر از یک واحد را تجربه کرد تا شاخص بدون تغییر ملموس در رقم ۶۳هزار و ۲۲۷واحد باقی بماند.
در بازار دیروز معامله گران در شرایطی شاهد بازار متعادلی بودند که نزدیکی تعطیلی پایان هفته از تب و تاب بازار کاسته بود.
در این شرایط افزایش میزان نقدینگی در بازار که باعث رسیدن ارزش معاملات دیروز به بیش از ۳۱۰ میلیارد تومان در بورس و فرابورس شد موجب گردید تا بازار بتواند در سایه نزدیکی تعطیلی پایان هفته و کاهش تب و تاب فروشندگان شرایط متعادل تری را تجربه کند.
همچنین در گروه تصفیه نفت در حالی برنامه افزایش سرمایه ۱۰۰ و ۱۱۷ درصدی دو پالایشگاه اصفهان و تهران قطعی شده که پالایشگاه تبریز هم مجوز افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران را دریافت کرد.
به این ترتیب ، سرمایه اسمی "شبریز" از ۱۹۴٫۲ میلیارد تومانی به بیش از ۳۸۸٫۴ میلیاردتومان خواهد رسید. هدف از این افزایش سرمایه اجرای طرح ارتقاء کیفی فرآورده نفت گاز بوده و مجمع فوق العاده می تواند با انجام مرحله دوم افزایش سرمایه از ۳۸۸٫۴ میلیاردتومان به بیش از ۵۸۲٫۶ میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده نقدی موافقت و اختیار آن را به مدت دو سال به هیات مدیره تفویض کند.
در این گروه دیروز بلوک نفت قشم در بازار عرضه شد که بدون رقابت در قیمت پایه معامله شد.در این گروه ایرانول نیز در مجمع خود ۲هزار و ۸۰۰ریال سود نقدی پرداخت.
ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار