کد خبر : 18428

petroshimi4

احمد مهدوی دبیر انجمن کارفرمایان شرکت های پتروشیمی در گفت وگو با ایلنا در خصوص تاخیر در اعلام نرخ خوراک پتروشیمی ها و تاثیر آن بر تولید گفت: قانون تنظیم مقررات مالی دولت سال گذشته نوشته شده و در حال حاضر نیز در حال نوشتن آیین نامه هستند، ضمن اینکه تاکید آقای جهانگیری و وزرا این بوده که سریعتر نوشته شود لذا ۳ وزارتخانه باید آیین نامه را تهیه و به هیات دولت ارسال و سپس اعلام کنند.

وی افزود: در تعیین نرخ خوراک سه آیتم میانگین وزنی مصرف گاز در کشور، صادرات و واردات، جبر سرمایه گذاری داخلی و خارجی و همچنین رقابت در بازار بین المللی تاثیرگذار است.

مهدوی تصریح کرد: تعیین نرخ خوراک باید به گونه ای باشد که بتوانیم در منطقه رقابت کنیم زیرا ما می خواهیم محصولاتمان را در بازار جهانی بفروشیم و جذب سرمایه گذاری کنیم اگر قیمت بالا باشد سرمایه گذار نمی آید البته نمی گوییم خوراک مفت داده شود و رانت ایجاد شود اما نه آنقدر گران که سرمایه گذار رغبت به سرمایه گذاری نداشته باشد.

وی افزایش قیمت بنزین را روی خوراک وتولید محصولات پتروشیمی بی تاثیر دانست و گفت فقط ممکن است روی سوخت مصرفی پتروشیمی‌ها تاثیر ناچیزی بگذارد.

بنابر اعلام مدیر عامل شرکت ملی گاز قیمت گاز صنایع و پتروشیمی‌ها همانند سال ۹۳ است و تغییری نکرده است.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار