کد خبر 18224

petroshimi1

پتروتحلیل- طی اردیبهشت ماه سال جاری در حالی حدود ۲٫۱ میلیون تن انواع کالا به ارزش بیش از ۳۱ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که به لحاظ حجم و ارزش به ترتیب رشد ۵۴ و ۵۱ درصدی را تجربه کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، در اردیبهشت ماه حدود ۴٫۴ میلیون تن انواع کالا در این بورس عرضه شد که در مقابل آن صف تقاضایی بالغ بر ۳٫۵ میلیون تن شکل گرفت. در این مدت تالار محصولات صنعتی و معدنی شاهد معامله حدود ۸۷۸ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی بود که به لحاظ حجم و ارزش به ترتیب با رشد ۶۲ و ۳۲ درصدی مواجه شد.

بر اساس این گزارش، طی اردیبهشت ماه همچنین بیش از ۱٫۱ میلیون تن انواع کالا در تالار فرآورده های نفت و پتروشیمی در دو بخش داخلی و صادراتی داد و ستد شد. در این مدت ارزش معاملات انواع فرآورده های نفت و پتروشیمی از مرز ۱۷ هزار میلیارد ریال عبور کرد به لحاظ حجم و ارزش به ترتیب رشد ۵۵ و ۷۲ درصدی را تجربه کرد.

در تالار فرآورده های نفت و پتروشیمی حدود ۴۳۱ هزار تن انواع قیر ، ۲۱۳ هزار تن انواع مواد پلیمری ، ۳۱۳ هزار تن وکیوم باتوم، ۷۱ هزار تن انواع مواد شیمیایی، ۳۶ هزار تن گوگرد، ۱۰۰ تن گاز و خوراک، ۲ هزار و ۸۵۸ تن عایق رطوبتی، یکهزار تن سلاپس واکس و ۱۱۲ هزار تن لوب کات توسط مشتریان خریداری شده است و به لحاظ حجم و ارزش، کلیه گروه های کالایی به غیر از خوراک ها و سلاپس واکس از رشد معاملات برخوردار شد.

طی اردیبهشت ماه همچنین نزدیک به ۸۲ هزار تن ذرت، ۱۴ هزار و ۷۸۰ تن نخود، ۷۵ تن کنجاله، ۱۷۵ تن شکر، یکهزار تن دانه روغنی سویا، ۴۰۰ تن جو و ۲ هزار و ۷۲۰ تن برنج به ارزش بیش از ۹۶۰ میلیارد در تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران به فروش رسید.

رشد ۱۱۷ درصدی حجم معاملات در تالار صادراتی

طی اردیبهشت ماه تالار صادراتی بورس کالای ایران نیز از رشد ۱۱۷ درصدی حجم و ۴۶ درصدی ارزش معاملات برخوردار شد. در این مدت، بیش از ۶۰۱ هزار تن انواع کالا به ارزش حدود ۱۳۶ میلیون دلار در تالار صادراتی بورس کالا مورد معامله قرار گرفت که از جمله آنها می توان به داد و ستد ۲۰۰ هزار تن سنگ آهن، ۳۷۳ هزار تن قیر ، ۲۵ هزار تن گوگرد و ۲ هزار و ۸۵۸ تن عایق رطوبتی اشاره کرد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار