کد خبر : 18147

pp4

پتروتحلیل- قیمت پلی پروپیلن پس از التهابات ناشی از کاهش عرضه مجتمع های تولیدکننده با افت در بازار آزاد و در روزهای اخیر مواجه شده است، به طوری که Z30S پتروشیمی مارون به مرز ۴ هزار و ۹۵۰ و C30S هم در محدوده ۴ هزار و ۹۱۰ تومان قرار گرفت.

به گزارش«پتروتحلیل»، به گفته معامله گران افزایش عرضه های پتروشیمی مارون با توجه به کاهش عرضه های نویدزرشیمی، یکی از دلایلی بود که از افزایش بیش از حد قیمت ها در بازار پلی پروپیلن جلوگیری کرد.

البته همچنان نویدزرشیمی به دلیل عدم تامین خوراک با کاهش تولید روبه رو است، این در حالی است که یک مقام آگاه در این باره می گوید: انتظار می رود تا یک یا دو هفته آینده مشکلات خط الفین پتروشیمی امیرکبیر حل شده و تولید برخی از گریدهای پلی پروپیلن ها در مجتمع نوید زرشیمی که به دلیل نبود خوراک متوقف است، دوباره آغاز شود.

در همین حال گرجی، مدیربازرگانی پتروشیمی مارون در این باره به خبرنگار«پتروتحلیل» گفت: افزایش عرضه های پتروشیمی مارون در غیاب پالایشگاه شازند، نویدزرشیمی و پلی پروپیلن جم و پتروشیمی جم سبب شد تا بازار پلی پروپیلن ها کنترل شده و با روند نزولی قیمت ها همراه شود.

وی در ادامه افزود: عرضه های سلف C30S، افزایش عرضه Ex5 و MR230 توسط پتروشیمی مارون سبب شد تا اندکی از نگرانی مصرف کننده ها در خصوص افزایش قیمت ها و کاهش عرضه ها کاهش یابد. از سوی دیگر بازار پلی پروپیلن های نساجی هم با آرامش روبه رو است.

البته مصرف کننده های گریدهای ZB پتروشیمی نویدزرشیمی همچنان در خصوص تامین این کالاها نگران هستند؛ چرا که گریدهای ZB جایگزینی ندارد و از سوی دیگر برای افزایش تولید این کالاها، پتروشیمی نویدزرشیمی نیازمند راه اندازی خط الفین پتروشیمی امیرکبیر است، با این حال یک مقام آگاه دراین باره می گوید: تا ده روز آینده و با راه اندازی خط الفین امیرکبیر، تولید گریدهای ZB آغاز خواهد شد و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار