کد خبر 17489

0075-h

پتروتحلیل- در حالی روز گذشته قیمت پلی اتیلن سبک فیلم ۰۰۷۵ بندرامام با افت در بازار آزاد به رقم های ۵ هزار و ۲۰۰ تا ۵ هزار و ۳۰۰ تومان رسید که گفته می شود قیمت های پیشنهادی نرخ این کالا تحویل پتروشیمی بندرامام بوده است.

به گزارش «پتروتحلیل»، در این روز شایعاتی مبنی بر شروع تولید پلی اتیلن سبک فیلم ۰۰۷۵ در پتروشیمی بندرامام سبب شد تا نرخ این کالا روندی نزولی پیدا کند.

در همین حال در این روز قیمت اکثر پلیمرها متاثر از نبود نقدینگی و همچنین هیجانات بازار متاثر از تعطیلات پیش رو، با افت همراه شد، به طوری که قیمت نقدی برخی از محموله ها مانند پلی اتیلن سنگین بادی ۰۰۳۵ بندرامام و پلی استایرن معمولی تبریز نسبت به قیمت بورس آن توسط معامله گران ارزان تر پیشنهاد شد.

این در حالی است که قیمت پلی اتیلن سبک فیلم ۰۰۷۵ بندرامام با شروع هفته جاری در محدوده ۵ هزار و ۷۵۰ تومان قرار داشت و تا اواسط هفته نیز تا محدوده ۵ هزار و ۷۰۰ تومان نوسان کرد، اما در دو روز آخر هفته یعنی سه شنبه و چهارشنبه روندی نزولی یافت و به این ترتیب در محدوده ۵ هزار و ۲۰۰ تا ۵ هزار و ۳۰۰ تومان قرار گرفت.

البته نگاهی به آمارها نشان می دهد که تعمیرات یک ماهه پتروشیمی بندرامام به پایان رسیده است و از این رو شایعه پایان اورهال خط تولید پلی اتیلن سبک فیلم ۰۰۷۵ به واقعیت نزدیک است.

به این ترتیب احتمال می رود با شروع عرضه ها در بورس کالا و کاهش عطش در بازار آزاد، روند نزولی قیمت پلی اتیلن سبک فیلم ۰۰۷۵ ادامه دار شده و از التهاب در گریدهای دیگر پلی اتیلن سبک فیلم (هاش) ها هم کاسته شود.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار