کد خبر : 16755

AR.P.C

پتروتحلیل- طبق اطلاعات منتشره شرکت برای ۱۲ ماهه منتهی به ۹۳/۱۲/۲۹ ؛ سود هر سهم آن با سرمایه ای بالغ بر ۳٫۶۰۰ میلیارد ریال به مبلغ ۱٫۱۲۵ ریال محقق شده است و بیانگر پوشش ۱۰۴ درصدی مبلغ پیش بینی شده می باشد.

براساس این گزارش، این رقم درمقایسه با سال قبل از آن ۳۳ درصد افت داشته است.سود تلفیقی هر سهم نیز به مبلغ ۱٫۰۹۳ ریال شناسایی شده است.سود سهام پیشنهادی مبلغ ۶۷۵ ریال به ازای هر سهم می باشد.

فروش شرکت طی این دوره بالغ بر ۲۶٫۲۴۴ میلیارد ریال بوده و ۱۰۰ درصد مبلغ بودجه را پوشش داده است. درمقایسه با سال ۹۲ نیز این رقم ۱۰ درصد کاهش داشته است.

همچنین ۴۷ درصد این مبلغ از محل فروش داخلی و مابقی از محل صادرات بوده است.میزان فروش شرکت با ۹ درصد کاهش نسبت به سال ۹۲ به میزان ۸۱۷ هزار تن بوده است. بهای تمام شده نیز طی این دوره با پوشش ۱۰۲ درصدی بودجه بالغ بر ۲۱٫۱۶۳ میلیارد ریال برآورد شده است که نسبت به سال قبل از آن ۸ درصد کاهش پیدا کرده است.

بدین ترتیب حاشیه سود ناخالص شرکت از میزان ۲۱ درصد در سال ۹۲ به میزان ۱۹ درصد در سال ۹۳ تغییر یافته است. قابل توجه است که سایر درآمدهای عملیاتی در سال ۹۳ نسبت به سال قبل از آن کاهش ۶۳ درصدی داشته و به مبلغ ۴۵۵ میلیارد ریال رسیده است که ناشی از کاهش سود ناشی از تسعیر ارز و کاهش برگشت مازاد ذخیره هزینه های معوق و افزایش هزینه جذب نشده در تولید می باشد.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار